Tag Archive: poród

poród

Problemy młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w tego typu sytuacjach pomaga operacja krocza.

Poród siłami natury spowodować może sporo uszkodzeń w kobiecym organizmie, które później mogą zmniejszyć radość z bycia mamą i komfort życia. Mają również ogromne znaczenie na życie seksualne i czerpanie z tego radości, a niestety problem ten dotyka wielu pań. Ocenia się, że blisko dziewięćdziesiąt procent naturalnych porodów może się zakończyć większymi lub mniejszymi deformacjami dróg rodnych.
dzieci

Zabawki dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Nim jednakże pociecha opuści rodzinne gniazdo, czeka nas jeszcze długa i ciernista droga, by odpowiednio wychować małego człowieka. Oczywiście, niejeden młody rodzic na pewno przeczytał przed pojawieniem się maleństwa całe tomy przeróżnych książek i wydaje mu się, że ma kompletną wiedzę na temat wychowania dziecka. Jak często teoria przegrywa z praktyką! Okazuje się, że najkorzystniej zdać się na własną intuicję.
Badania prenatalne

Kiedy masz trudności z zajściem w ciążę, trzeba udać się poradni

Ciąża i urodziny dziecka to niezwykle istotny i charakterystyczny czas w życiu wszystkich kobiet. Wielkie znaczenie okresu ciąży wiąże się w pierwszej kolejności z pojawianiem się nowego życia, nowej osoby, którą później trzeba wychować. Ogólnie bardzo duża liczba kobiet stawia sobie za życiowy cel by urodzić dziecko, jednak nie w każdym przypadku sprawy idą po ich myśli.
images

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych

Gdy przekroczymy próg sklepu z zabawkami dla dzieci, po chwili ogarnia nas konsternacja, jak dać sobie radę ze odnalezieniem tej upragnionej przez nasze maleństwo zabawki. Osobom, które nie posiadają dzieci, a zamierzają zrobić niespodziankę synkowi koleżanki, w tym zatrzęsieniu rzeczy na sklepowych półkach jest dwa razy gorzej. Tu już nie ma innego wyjścia, jak tylko polegać na znającej się na rzeczy ekspedientce lub też w ostateczności poprosić o radę rodzica, który właśnie wybrał się ze swoją pociechą po zakup jakiegoś super modnego robota, szalenie miękkiej maskotki albo też najnowszej lalki. Aby nieco ułatwić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego najdrożsi rodzice, wyciągajcie torebki, oto przed Wami zabawkowy must have, który bije rekordy sprzedaży w sklepach w całej Polsce.
wyprawka

Niedługo zostaniecie rodzicami? Nie zapominajcie o zebraniu wyprawki!

Narodziny dziecka to wydarzenie bardzo ważne w życiu każdej rodziny. Pociecha wywraca poukładany dotąd świat o sto osiemdziesiąt stopni. Potrzebuje trwającej dwadzieścia cztery godziny na dobę opieki, karmienia, zmieniania pieluszek oraz miłości rodziców. Opiekę nad pociechą można sobie ułatwić, kompletując odpowiednią wyprawkę. Pojawia się jednak pytanie, co powinno się w niej znaleźć.