Tag Archive: poród

poród

Badania prenatalne

Kiedy masz trudności z zajściem w ciążę, trzeba udać się poradni

Ciąża i narodziny dziecka to bardzo istotny i charakterystyczny czas w życiu każdej kobiety. Wielkie znaczenie tego okresu związane jest w pierwszej kolejności z pojawianiem się nowego życia, nowej osoby, którą później trzeba wychować. Zasadniczo bardzo wiele kobiet stawia sobie za cel w życiu by urodzić dziecko, jednak nie w każdym przypadku wszystko idzie po ich myśli.
wyprawka

Niedługo zostaniecie rodzicami? Nie zapominajcie o zebraniu wyprawki!

Przyjście na świat dziecka to wydarzenie podniosłe w życiu każdej rodziny. Maluch wywraca ułożony dotąd świat o sto osiemdziesiąt stopni. Potrzebuje trwającej dwadzieścia cztery godziny na dobę opieki, karmienia, przewijania i miłości rodziców. Opiekę nad dzieckiem można sobie ułatwić, kompletując odpowiednią wyprawkę. Pojawia się jednak pytanie, co musi się w niej znaleźć.

Problemy młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w tego typu sytuacjach pomaga operacja krocza.

Poród naturalnymi siłami może spowodować znaczne uszkodzenia w kobiecym organizmie, które później mogą zmniejszyć radość z macierzyństwa i ogólny komfort życia. Mogą mieć również ogromne znaczenie na seks i czerpanie z tego satysfakcji, a w praktyce problem ten dotyka sporą ilość pań. Szacuje się, że blisko dziewięćdziesiąt procent porodów może się zakończyć większymi lub mniejszymi uszkodzeniami dróg rodnych.
images

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych

Gdy wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu z dziecięcymi zabawkami, momentalnie pada na nas blady strach, jak poradzić sobie ze odnalezieniem tej jedynej przez naszą pociechę zabawki. Osobom, które nie mają dzieci, a pragną kupić coś chrześniakowi, w tym zalewie zabawek w sklepach jest podwójnie gorzej. Tu już nie ma innego wyjścia, jak tylko polegać na wprawionej pani za ladą albo też w ostateczności poprosić o pomoc rodzica, który właśnie jest ze swoją latoroślą po kupno jakiegoś rewelacyjnie modnego wozu strażackiego, wyjątkowo miękkiej maskotki albo też najnowszej lalki. Aby nieco ułatwić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego kochani rodzice, wyciągajcie portfele, oto przed Wami maluszkowy niezbędnik, który bije rekordy sprzedaży w sklepach w całej Polsce.
dzieci

Zabawki dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Nim jednak pociecha opuści rodzinne gniazdo, przed nami jeszcze długa i trudna droga, aby odpowiednio wychować małego człowieka. Rzecz jasna, niejeden młody rodzic na pewno przestudiował przed przyjściem na świat maleństwa całe tomy przeróżnych poradników i wydaje mu się, że ma całkowitą wiedzę na temat wychowania malucha. Jakże często teoria przegrywa z praktyką! Okazuje się, że najlepiej zdać się na własny instynkt.