Tag: podatek

podatek

Najnowsze metody składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz na czym to polega

Postęp technologiczny ułatwia życie na wielu poziomach, prowadzi do sytuacji, iż możemy używając internetu robić wiele rzeczy, o których dobre dziesięć lat wstecz nie śniliśmy. W Polsce coraz popularniejsze staje się składanie deklaracji podatkowych za pomocą Internetu, dostarczanie wszelkiego rodzaju deklaracji podatkowych online. Dowiedzmy się zatem co trzeba zrobić, aby wykonać rozliczenie choćby własnego podatek dochodowego za pomocą Internetu, sprawdźmy jak rozliczać PIT online.

Style

Kiedy rozsądnie jest zawiesić firmę?

Prowadzenie działalności gospodarczej w większości przypadków niesie ze sobą wielką satysfakcję, ale prywatna firma to niekiedy pewne obciążenia i wiążące się z nimi ryzykowne sytuacje. Nie oznacza to jednak, iż w w czasie poważnych problemów firmę powinniśmy bezzwłocznie zamknąć. Mamy możliwość od niej odpocząć, co prawnie określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Style

Czy opłaca się decydować na podatek liniowy? Co wiemy o tej formie rozliczenia? Czy warto ją rozpatrzeć?

Podatek liniowy, jaki nazywany jest też płaskim, to jedna z metod obliczania podatku, zgodnie z jaką wysokość naliczonego podatku jest proporcjonalna do wielkości podstawy opodatkowania. Ten rodzaj podatkowy wykorzystywany jest w wyliczaniu podstawy podatku od dochodu od osób fizycznych, lecz również podatku należnego od osób prawnych. Kwota wyrażona w procentach podatku liniowego nie zmienia się, wynosi dziewiętnaście procent dla każdego z podatników.

Style

Działaj z obowiązującymi przepisami, czy to w czasie wystawiania dokumentacji, czy w czasie nabywania wyposażenia dla firmy

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej to ciągły wymóg działania wedle wyznaczonych przepisów i reguł. Dobrze jest doinformować się w tej kwestii, by zawsze wiedzieć, co trzeba zrobić i jak się do tego zabrać. Powinno trzymać się ściśle wyznaczonych zasad, nieważne, czy dotyczą sporządzania dokumentacji, terminów dokonywania opłat i składek, czy też zakupu samochodu na użytek firmy. Dzięki temu udaje się unikać wielu komplikacji i nerwów.

Style