Tag Archive: podatek

podatek

Kalkulator

Najnowsze metody składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz na czym to polega

Technologia czyni łatwiejszym życie na wielu płaszczyznach, doprowadza do sytuacji, że jesteśmy w stanie używając internetu wykonywać wiele rzeczy, o których dobre dziesięć lat wstecz nie śniliśmy. W naszym kraju bardzo popularne staje się składanie deklaracji podatkowych przez Internet, dostarczanie różnego rodzaju dokumentów podatkowych online. Dowiedzmy się w związku z tym co trzeba zrobić, żeby przeprowadzić rozliczenie naszego podatek dochodowego używając Internetu, sprawdźmy jak rozliczać PIT online.
Dokumentacja

Kiedy rozsądnie jest zawiesić firmę?

Prowadzenie firmy najczęściej niesie ze sobą wiele dobrego, jednak działalność gospodarcza to przede wszystkim spore obciążenia i wiążące się z nimi ryzykowne sytuacje. Nie oznacza to jednak, że w razie kłopotów firmę trzeba bezzwłocznie likwidować. Można skorzystania z „dłuższych wakacji”, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.
rozliczenia

Czy opłaca się decydować na podatek liniowy? Co wiemy o tej formie rozliczenia? Czy warto ją rozpatrzeć?

Podatek liniowy, jaki nazywa się również płaskim, to jedna z metod obliczania podatku, zgodnie z którą wysokość należnego podatku jest proporcjonalna do kwoty podstawy opodatkowania. Ten rodzaj podatkowy używany jest w wyliczaniu podstawy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale także podatku należnego od osób prawnych. Wysokość podatku liniowego jest stała, wynosi dziewiętnaście procent dla każdego z podatników.
faktura

Działaj z obowiązującymi przepisami, czy to w czasie wystawiania dokumentacji, czy w czasie nabywania wyposażenia dla firmy

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej to ciągły wymóg postępowania wedle określonych przepisów i reguł. Warto doinformować się w tej kwestii, żeby zawsze wiedzieć, co trzeba zrobić i jak się do tego zabierać. Najlepiej trzymać się ściśle wyznaczonych reguł, nieważne, czy dotyczą sporządzania dokumentacji, terminów dokonywania opłat i składek, czy też nabycia samochodu dla potrzeb firmy. Dzięki temu można unikać licznych komplikacji i stresów.