Tag Archive: podatek

podatek

Dokumentacja

Kiedy rozsądnie jest zawiesić firmę?

Prowadzenie firmy na ogół niesie ze sobą ogromne korzyści, lecz własny biznes to czasami pewne obciążenia i wynikające z nich ryzyko. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę powinniśmy bezzwłocznie zamknąć. Można skorzystania z „dłuższych wakacji”, co prawnie określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.
Kalkulator

Najnowsze metody składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz na czym to polega

Technologia czyni łatwiejszym życie na różnych płaszczyznach, doprowadza do sytuacji, iż jesteśmy w stanie używając internetu robić wiele czynności, o których jeszcze parę lat wstecz nie myśleliśmy. W naszym kraju coraz popularniejsze staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym przez Internet, dostarczanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych przez Internet. Sprawdźmy zatem co należy wykonać, aby przeprowadzić rozliczenie naszego podatek dochodowego za pomocą Internetu, sprawdźmy w jaki sposób rozliczać PIT online.
rozliczenia

Czy opłaca się decydować na podatek liniowy? Co wiemy o tej formie rozliczenia? Czy warto ją rozpatrzeć?

Podatek liniowy, jaki nazywa się również płaskim, to jedna z metod obliczania podatku, zgodnie z którą wysokość należnego podatku jest proporcjonalna do kwoty podstawy opodatkowania. Ten rodzaj podatkowy używany jest w wyliczaniu podstawy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale także podatku należnego od osób prawnych. Wysokość podatku liniowego jest stała, wynosi dziewiętnaście procent dla każdego z podatników.

Działaj z obowiązującymi przepisami, czy to w czasie wystawiania dokumentacji, czy w czasie nabywania wyposażenia dla firmy

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej to ciągły wymóg postępowania wedle określonych przepisów i reguł. Warto doinformować się w tej kwestii, żeby zawsze wiedzieć, co trzeba zrobić i jak się do tego zabierać. Najlepiej trzymać się ściśle wyznaczonych reguł, nieważne, czy dotyczą sporządzania dokumentacji, terminów dokonywania opłat i składek, czy też nabycia samochodu dla potrzeb firmy. Dzięki temu można unikać licznych komplikacji i stresów.