Tag Archive: podatek

podatek

Kalkulator

Najnowsze metody składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz na czym to polega

Postęp technologiczny czyni łatwiejszym życie na wielu poziomach, prowadzi do sytuacji, że jesteśmy w stanie używając internetu wykonywać sporo rzeczy, o których dobre dziesięć lat temu nie myśleliśmy. W Polsce bardzo popularne staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym przez Internet, dostarczanie wszelkiego rodzaju dokumentów podatkowych online. Sprawdźmy zatem co trzeba zrobić, aby przeprowadzić rozliczenie choćby własnego podatek dochodowego używając Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.
Dokumentacja

Kiedy rozsądnie jest zawiesić firmę?

Prowadzenie firmy na ogół niesie ze sobą ogromne korzyści, lecz własny biznes to czasami pewne obciążenia i wynikające z nich ryzyko. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę powinniśmy bezzwłocznie zamknąć. Można skorzystania z „dłuższych wakacji”, co prawnie określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.
rozliczenia

Czy opłaca się decydować na podatek liniowy? Co wiemy o tej formie rozliczenia? Czy warto ją rozpatrzeć?

Podatek liniowy, jaki nazywa się również płaskim, to jedna z metod obliczania podatku, zgodnie z którą wysokość należnego podatku jest proporcjonalna do kwoty podstawy opodatkowania. Ten rodzaj podatkowy używany jest w wyliczaniu podstawy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale także podatku należnego od osób prawnych. Wysokość podatku liniowego jest stała, wynosi dziewiętnaście procent dla każdego z podatników.

Działaj z obowiązującymi przepisami, czy to w czasie wystawiania dokumentacji, czy w czasie nabywania wyposażenia dla firmy

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej to ciągły wymóg postępowania wedle określonych przepisów i reguł. Warto doinformować się w tej kwestii, żeby zawsze wiedzieć, co trzeba zrobić i jak się do tego zabierać. Najlepiej trzymać się ściśle wyznaczonych reguł, nieważne, czy dotyczą sporządzania dokumentacji, terminów dokonywania opłat i składek, czy też nabycia samochodu dla potrzeb firmy. Dzięki temu można unikać licznych komplikacji i stresów.