Piękne kartki świąteczne

Święta, choinka świąteczna
W nowym tysiącleciu niezwykle ważny zwyczaj posyłania do rodziny kartek świątecznych powoli traci na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie powinno tak być. Zwyczaj ten warto bronić ,jak również go podtrzymywać wśród bliskich, a w szczególności pośród młodego pokolenia. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw Internetu i posłać kartkę pocztą elektroniczną. Dobrze także znać genezę samego zwyczaju wysyłania kartek.Wysyłanie kartek z okazji różnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niezwykle długą tradycję.

W nowym tysiącleciu niezwykle ważny zwyczaj przesyłania do rodziny kartek świątecznych odrobinę traci na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie powinno tak być. Zwyczaj ten warto bronić ,jak również go podtrzymywać wśród przyjaciół, a w szczególności pośród młodzieży. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i posłać kartkę pocztą elektroniczną. Warto również znać genezę samego zwyczaju posyłania życzeń.posyłanie kartek z okazji rozmaitych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niesamowicie długą tradycję.

Święta w stylu vintage
Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE

Ludzie od wielu lat posyłali sobie życzenia na niewielkich kartkach papieru z fantazyjnymi napisami. Według rozmaitych plotek Pierwszą świąteczną kartkę zrobił najprawdopodobniej nastoletni chłopak, młody londyński malarz William Maw Egley. Miał on napisać zwyczajne bożonarodzeniowe życzenia a potem przesłać je na małym kawałku kartonu z kolorowym malunkiem na jednej stronie do znajomego mieszkającego daleko od Williama. Tradycyjnie to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju posyłania kartek świątecznych. Za autentycznego wynalazcę świątecznych kartek uznaje się zazwyczaj Thomasa Sturrock, który pierwszą tego gatunku pocztówkę stworzył około 1841 roku. Już dwa lata później stworzono pierwsze drukowane kartki świąteczne,wtedy też po raz pierwszy zrobiono kartki wykonane w ilościach masowych, przeznaczone do szerokiego handlu. Następnie tego gatunku kartki pojawiły się także w Stanach Zjednoczonych oraz dotarły do nawet najodleglejszych zakątków całego świata. Naprawdę warto pamiętać o tradycji kartek świątecznych oraz kontynuować stary cenny obyczaj, który daje bardzo dużo radości obdarowywanym znajomo mym, a także rodzinie.

Doskonałym pomysłem będzie wysłanie popularnych oraz docenianych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. Na internetowych stronach można nabyć wiele interesujących ofert wymarzonej Kartki na Wielkanoc ,a także na wiele odmiennych świąt. Najlepiej, aby każdy sam sprawdził jakiego rodzaju kartki świąteczne oferują do wyboru portale internetowe, wybrał taką, która najsilniej mu odpowiada. Doskonałym pomysłem na zabawy z dzieckiem jest ich wspólne przygotowanie.

Źródło: Blog Limango