Operacje laserowej korekty wady wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Wzrok to niezwykle ważny i delikatny organ. Zabiegi laserowej korekty wzroku są aktualnie najbezpieczniejszym trybem stałego pozbycia się ułomności takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to precyzyjne wymodelowanie konturu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były koncentrowane na siatkówce i kreowały czytelny obraz.

Poprawa wzroku
Autor: iStock
Źródło: iStock
Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zebrane podczas badań wstępnych pacjenta. W przypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności uwydatnienie centralnej części nawierzchni rogówki.

O kwalifikacji pacjenta do operacji kwalifikuje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że kwalifikację realizują lekarze, którzy osobiście nie przeprowadzają zabiegi. W takim przypadku i tak główną decyzję o dokonaniu i przebiegu zabiegu podejmuje operator. Laserowa korekcja wzroku Warszawa (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) aplikowana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda pozwalająca na pełną korekcję wzroku (http://www.nowywzrok.pl/services/laserowa-korekcja-wzroku/). Skorzystało z niej już z powodzeniem kilkanaście milionów chorych na całym świecie.

Laserowa korekcja wzroku – laserowa korekcja wzroku sosnowiec Warszawa robiona jest przy zastosowaniu najnowocześniejszego z stosowanych dzisiaj metod. Poza doskonałym aparatem, dla uzyskania prognozowanych efektów korekty wzroku, ważne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych. Podczas operacji do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, użycie jakich stanowi taki zabieg bezbolesnym.

Wykonywany jest w pozycji leżącej, a głowa jest położona na szczególnej podkładce zapobiegającej poruszenie głowy. Procedura trwa kilkanaście minut, jednak okres samego użycia lasera to ledwie kilkanaście sekund.

Gdy laserowa korekta wzroku (Warszawa) zostaje zastosowana w metodach powierzchniowych, usunięty nabłonek ulega samoistnej odnowie po zabiegu (www.nowywzrok.pl/price/). Pozytywem procedur dogłębnych jest skrócony czas rehabilitacji wzroku po operacji i szansa korekcji wysokich uszkodzeń.