Tag Archive: oko

oko

implanty

Zdrowe zęby to podstawa – dbaj o nie z głową!

Mnóstwo z nas chociaż od czasu do czasu doświadcza problemów zdrowotnych i z pewnością zdarzają się i takie, które bywają dla nas niezwykle nieprzyjemne. Takimi niezwykle niedogodnymi są zwykle problemy z zębami, dlatego, że to właśnie one mogą sprawić nam mnóstwo boleści i zmniejszyć nasz komfort.
Lekarz

Skuteczne wyleczenie astygmatyzmu i pozostałych wad wzroku – korekta laserowa

Różnego typu wady oczu, chociaż wszechobecne u ludzi, potrafią być przyczyną sporego dyskomfortu, jakiego niestety nie eliminuje noszenie szkieł lub nawet elastycznych soczewek. W tych chwilach oraz kiedy wada oczu jest szczególnie zaawansowana, warto zastanowić się o innych rozwiązaniach trudności – chociażby chirurgicznych. W dwudziestym pierwszym wieku medycyna okulistyczna stoi na znacznie wysokim poziomie technologicznym i spotykane są praktycznie bezbolesne, szybkie i skuteczne operacje.
operacyjne leczenie zeza

Zróżnicowane metody, które pomogą nam skutecznie pozbyć się wady wzroku

Obecnie niekończące się kolejki do lekarzy wcale nikogo nie zaskakują, widok ten stał się wręcz normalnością, a obecny tryb życia powoduje, że choruje coraz większa ilość osób. Życie w biegu ma swoje skutki w naszym zdrowiu – a jakie są tego skutki? Mamy mało czasu na posiłki, więc jemy w pośpiechu i często byle co, nie posiadamy także czasu na odpoczynek, śpimy po kilka godzin dziennie, co odbija się na naszym samopoczuciu.
laser frakcyjny co2 hurtownia

Znane a w dodatku lubiane zabiegi kosmetyczne cery twarzy

Coraz bardziej więcej pań decyduje się na regularne działania kosmetyczne, które wpływają nie tylko na cerę, ale także poprawiają stan, podwyższają samokrytykę. Przy wyborze salonu kosmetycznego trzeba uważać nie tylko na specjalistyczną obsługę, ale także wykorzystywane kosmetyki i sprzęt kosmetyczny. Czym jeszcze trzeba się kierować typując gabinet kosmetyczny? Ważne jest, aby kosmetyczka umiała posłużyć radą, jaki zabieg będzie pasujący nie tylko do istniejących potrzeb klienta, również do jakości jego naskórka. W związku z tym przed zabiegiem musi być przeprowadzony uważny wywiad, aby wykryć jakiekolwiek przeciwwskazania.
witrektomia cena

Najbardziej znane schorzenia dotykające wzroku – jak je wyleczyć?

Ból oczu, suchość, kłopoty z poprawnym widzeniem – wygląda znajomo? Pewnie większość z nas odpowie oznajmująco na to zapytanie, są to bowiem najczęściej spotykane problemy ze wzrokiem, na które skarżą się osoby, niestety głównie młodzież. Aktualny tryb życia związany jest niezwykle często z pracą wykonywaną z pomocą komputera, co wiąże się z tym, iż spędzamy przed laptopem większą część naszego dnia. Kiedy wrócimy do mieszkania, wykończeni całym dniem pełnym zadań, również zasiadamy do komputera, by móc odpocząć. Tego typu zachowanie znajduje swoje rezultaty i odbija się na zdrowiu naszego organizmu. Coraz częściej skarżymy się na kłopoty ze wzrokiem, a na ulicach mijamy coraz większą ilość osób w okularach. Nierzadko także lekceważymy symptomy, które na początku łagodne, mogą zamienić się w groźną wadę bądź spowodować całkowitą utratę wzroku. W jaki sposób zatem troszczyć się o nasz wzrok?
oko

Zwyrodnienie plamki żółtej – objawy choroby, profilaktyki i skutecznego leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, jaka pogarsza wzrok i ostrość widzenia, szczególnie na wprost. Osoby, jakie cierpią na zwyrodnienie plamki żółtej, nieraz widzą mętny, zamazany obraz, zaś kolory zdołają wydawać się lekko wyblakłe. Mało tego pacjenci z tą chorobą, nierzadko skarżą się również na zniekształcenie obrazu lub czarną plamę przed okiem, która zawsze pojawia się w tym samym położeniu.
Oczy

Krótkowzroczność chorobą cywilizacyjną

Wady wzroku to jedne z bardzo powszechnych chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy co prawda jeszcze populacją okularników, jednak wiemy że schorzenia oka stają się cywilizacyjną chorobą. Powodem tego jest fakt, że – powiedziawszy wprost – katujemy nasz wzrok pracą do jakiej nie został on przystosowany. Oczywiste jest iż długa praca przy pececie może źle wpłynąć na nasz wzrok.