Odbiór budynku, o czym powinniśmy pamiętać?

mieszkanie
Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, żywi nadzieję, iż jest ono wykończone jak należy. Gwarancję , iż nie zostaliśmy oszukani otrzymamy dopiero wtedy, gdy z rozwagą podejdziemy do jego odbioru. Jak to zrobić?

mieszkanie
Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Najważniejsze: co nagle to po… Nie pozwólmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Nie zapominajmy przy tym by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo rzetelnie. Jeśli w tej chwili zauważymy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to niemały wydatek zobacz również www.odbiorylokali.pl.

Udając się na odbiór mieszkania od dewelopera, wskazane jest by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych robót. Wymagana jest dokładność i podstawowa znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości. Często korzystamy z pomocy osób, które odbiór mieszkań mają już za sobą – nie jest to najbezpieczniejsze wyjście. Nie jesteśmy pewni, że

mieszkanie
Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

dojrzą wszystkie najmniejsze uchybienia oraz, czy będą w posiadaniu specjalistycznych narzędzi. Optymalnym rozwiązaniem jest pójście na odbiór (zobacz łącze) techniczny z wykwalifikowaną osobą – fachowcem.

Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona obiektywnej oceny nabywanej nieruchomości oraz fachowo będzie motywował potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie czy dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na odpowiednią.