Nietrzymanie moczu w jaki sposób leczyć?

kobieta
Kobiety , że nietrzymanie moczu to normalny objaw upływu lat i należy się z nauczyć żyć z tą przykrą przypadłością. Zażenowanie oraz strach zwyciężają nad rozumem. Niestety, nastawienie nieuchronnie prowadzi do fatalnych sytuacji: utraty pracy, wyłączenia się z życia towarzyskiego, a bywa, że depresji. Tymczasem nietrzymanie moczu jesteśmy w stanie leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli wizyta u lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę dalej – do ginekologa lub od razu do urologa.

Women
Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com

Rolą lekarza jest stwierdzenie, jaki rodzaj nietrzymania moczu występuje u danej pacjentki. Może się okazać, że jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli niekontrolowany wyciek podczas napięcia mięśni brzucha np. podczas ćwiczeń fizycznych. Zdarza się jednak że choroba przypomnieć o sobie gwałtownym parciem na pęcherz, natychmiastową niepowstrzymaną potrzebą oddania moczu, a nawet bezwolnym moczeniem się w nocy.

Bez względu na stopień rozwoju choroby, musimy wiedzieć, iż nie zniknie samoistnie z naszego życia, a jej dalszy rozwój może doprowadzić do utrudnienia normalnego funkcjonowania. Wspomogą nas mogą w leczeniu tego schorzenia ćwiczenia mięśni Kegla, które polegają na serii skurczów i rozkurczów mięśni. Mają tę zaletę, że są niezauważalne dla otoczenia, dlatego można je wykonywać w pracy czy autobusie. Jeśli ćwiczenia mięśni nie przynoszą poprawy, niezbędne jest przyjmowanie leków, zmniejszających skurcze pęcherza – nietrzymanie moczu leczenie. Może się zdarzyć, że przypadłość, która tak uprzykrza nam życie jest na tyle zaawansowana, iż niezbędne będzie operacja stulejki Wrocław (link do strony) operacyjne (czytaj to na ). W takich sytuacjach, dla każdego chorego indywidualnie dobierana jest metoda operacyjna.

Od niedawna pojawiła się w Polsce innowacyjna możliwość pozbycia się owego problemu, laserowe leczenie nietrzymania moczu. To metoda nieinwazyjna, trwająca zaledwie 10-15 minut, zaś końcowy jej efekt daje się odczuć po około miesiącu od wizyty. W bardziej złożonych przypadkach obowiązkowa jest seria powtarzana co 2-4 tygodnie – aż do całkowitego powrotu do zdrowia. leczenie – http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/leczenie-depresji

Źródło: http://estetyka-intymna.pl/