Nietolerancje pokarmowe są bardzo niemiłe i często nie wiemy, skąd się biorą. Dzięki właściwym testom można się tego dowiedzieć

Depilacja laserowa nóg
Alergia pokarmowa opóźniona może spowodować mnóstwo różniących się niedogodności.Faktem jest że jedynie dieta, dzięki której odstawimy wszelkie trudne do trawienia artykuły spożywcze może przynieść pożądaną poprawę zdrowia. Z reguły jest tak, że symptomy nie pojawiają sięniezwłocznie po aplikacji pokarmu, a więc trudno jest odgadnąć, które produkty tego wymagają.

przejdź do...
Autor: anka nevasilyeva
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście, możemy wykonać testy na nietolerancje pokarmowe (przeczytaj). Są to dokładne i wiarygodne badania diagnostyczne określające we krwi poziom przeciwciał IgG związanych z pokarmem. Robiąc tego typu testy otrzymujemy wartość liczbową odpowiadającą natężeniu reakcji alergicznej. Jest to podstawa w określeniu właściwej diety eliminującej i leczenia alergii pokarmowej IgG zależnej. Jak przebiega procedura tego typu badania?

Przede wszystkim, pacjent otrzymuje komplet pobraniowy. Krew najlepiej pobrać w punkcie badań. Następnie, klient przesyła próbkę, która jest oddawana do laboratorium. Wynik najczęściej podawany jest do dwóch tygodni. Warto mieć świadomość, że z nietolerancją pokarmową IgG zależną występują niektóre choroby. Wyróżniamy tukandydoza, czyli grzybica i drożdżyca, celiakia, tak zwana nietolerancja glutenu czy choroby pasożytnicze. Jak wspomnieliśmy, długotrwałe choroby, trudne do diagnozy, mogą posiadać przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na elementy konkretnych pokarmów.

Depilacja laserowa twarzy
Autor: Elite
Źródło: Elite
Niektórzy znajdą jedynie jeden z objawów, przykładowo mogą to być dokuczliwe bóle głowy, z kolei u innych może się to objawić zespołem jelita drażliwego, migrenami czy schorzeniamiukładu oddechowego. Symptomy tego rodzaju nietolerancji pokarmowej występują po paru godzinach, a nawet po kilku dniach od zjedzenia konkretnych produktów. Co gorsza, mogą ciągnąć się tygodniami. Jak widzimy, ma to zupełnie inny przebieg niż w przypadku alergii związanej z pokarmem. tu objawy zazwyczaj są zauważalne natychmiast po kontakcie z alergenem. Pamiętajmy więc, że w przypadku problemów powinno się wykonać odpowiedni test. Przy okazji należy zaznaczyć, że o zdrowie należy dbać regularnie, a czasem nawet decydować się na specjalistyczne zabieg, jak zabiegi laserowe Wrocław, aby wrócić do pełnej sprawności.