Tag Archive: napój

napój

kawa

Brakuje ci sił i witalności a może jesteś wciąż niewyspany lub zwiewasz? Kawa świeżo palona pobudzi każdego większej aktywności

Jeśli dobrze rozejrzymy się dookoła, na pewno zauważymy, że i w naszym mieście pojawiły się ostatnimi czasy nowe kafejki i restauracje, w których możemy napić się pysznej kawy i zjeść przepyszne, rozpływające się w ustach ciastko. Jeżeli będziemy regularnie odwiedzać tego rodzaju miejsca po jakimś czasie zobaczymy, że stało się to naszym nawykiem i nie jesteśmy w stanie powstrzymać się, aby posmakować nowego gatunku kawy, jakiego jak dotąd nie mieliśmy okazji jeszcze spróbować.
herbata

Kosztuj dużo odmian herbaty i bądź zdrowy

Z czasem zwiększa się ilość fascynatów napoju, jakim jest herbata. Ten fakt nietrudno zauważyć można przede wszystkim patrząc jak coraz dynamiczniej rośnie ilość herbaciarni oraz specjalistycznych sklepów z herbatą. W licznych herbaciarniach pasjonaci tego napoju mogą skosztować herbat z najróżniejszych stron kuli ziemskiej, zaparzanych wedle odpowiednichrytuałów i smakowanych w przeznaczonych do tego celu naczyniach.
Białe winogrona

Winny świat

Wino białe, wino czerwone. Napitek bogów. Receptura znana od tysiącleci. Zajmuje ważne miejsce w sztuce, literaturze, muzyce i filmie. Co więcej, nawet w religii. Każdy zna podanie o tym, jak Jezus uczynił cud w Kanie Galilejskiej, czyniąc z wody wino, którego zabrakło na weselu. Spora część jest świadoma symboliki opłatka i tego alkoholu w religii chrześcijańskiej.