Tag Archive: napar

napar

kawa

Dlaczego opłaca się pić kawę? Napary, jakie potrafią wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie!

Podczas spotkań ze znajomymi, na gościnnym stole, w dni codzienne, jak też od święta- kawa oraz herbata stanowią integralne elementy poczęstunku, które często są zwykłym pretekstem do wspólnych spotkań. Dzięki różnorodności smaków i aromatów kawy, czy herbaty możemy z przyjemnością degustować różnorodne rodzaje popularnych napojów, aby wreszcie zdecydować się na ten, który najlepiej zaspokoi nasze oczekiwania. Powinniśmy pamiętać, że najlepszy aromat gwarantują herbaty liściaste oraz niezmielone kawy, które smakują najlepiej, kiedy zostaną zmielone w warunkach domowych.
herbata

Napar z ziela – roślina młodości. Spójrz na ważne informacje!

Herbata (czyli wywar z ziela zwanego Camellia sinensis) jest ceniona i uwielbiana przez rzesze ludzi w niemalże wszystkich krajach świata od wieków. W krajach takich jak Państwo Środka, Japonia bądź też Anglia jest ona niezwykle ważnym składnikiem dziedzictwa kulturowego i obyczajowości. Istnieje wiele odmian herbaty, które charakteryzują się się różnorodnym smakiem, mocą, zapachem oraz kolorem jak i działaniem.
zioło

Właściwości prozdrowotne liści pokrzywy

Wartości prozdrowotne rośliny pokrzywy są ogromne. Wystarczy przypomnieć chociażby o tym, że już od wieków doceniano tę roślinę za posiadane przez nią witaminy oraz to, w jaki sposób wpływa pokrzywa na stan zdrowia i na dodatek stan zdrowia psychicznego. Roślina pokrzywy ma w sobie sporo znaczących dla organizmu witamin, z tego powodu rekomenduje się ją stosować u osób z problemami układu moczowego bądź z artretyzmem.