Tag: należności

należności

Jak w efektywny sposób odzyskać długi? Parę rzeczowych porad dla przedsiębiorców

Nieuczciwi kontrahenci, którzy ociągają się z zapłatą należności mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do upadłości swego wierzyciela. Naturalnie od czasu do czasu słyszymy w telewizji lub czytamy w gazetach o firmach upadających z tego właśnie powodu, ale przecież każdy właściciel, tak prężnie działającej spółki czy niewielkiej przetwórni, chce odzyskać uczciwie zarobione pieniądze.

Style

Co musi wiedzieć nowy właściciel firmy? Niby niezbyt dużo, ale jednakże niektóre informacje są nieodzowne

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej spotykana forma prowadzenia działalności. Jest wiele plusów tego sposobu jej prowadzenia. Możemy do tego zaliczyć prostotę założenia, bardziej niskie składki ZUS przez dwa lata od startu, jeżeli jest to pierwsza nasza działalność, możliwość bezproblemowego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi mieć rachunek bankowy.

Style

Dlaczego warto chodzic na aukcje komornicze?

Nikt z nas nie lubi spotkań z komornikiem, ale w pewnych sytuacjach tego typu kontakty są nieuniknione. Komornicy zwykle pojawiają się wtedy, kiedy miewamy kłopot z pieniędzmi lub unikamy płatności, jakie należy zrealizować i bywa to formą kary za nasze akcje. Gdy już dojdzie do zajęcia komorniczego, mamy możliwość spłacić nasz dług lub zgadzać się na zajmowanie własnych rzeczy.

Style

Rachunkowość świadczeń pracowniczych – o co w niej chodzi a także z czym się łączy, czyli kilka istotnych informacji

Każdy z nas słyszał kiedyś pojęcia rachunkowość, ale nie każdy wie, co właściwie oznacza. Wydaje się to niełatwe i zawiłe, jednak wcale taka nie jest. Można przedstawić to na przykładzie rachunkowości świadczeń pracowniczych.

Style