Tag Archive: małżeństwo

małżeństwo

Rozwód

Rozwód jako niezwykle skomplikowany temat

Decyzja o rozwodzie to niezwykle trudny problem dla współmałżonków. Rozwód jak i związane z tym postępowanie prawnicze stanowi dla obojga małżonków stresujące i pełne wzruszeń przejście. Rozwód to wyjście ekstremalne, w przypadku kiedy brak jest szans na utrzymanie małżeństwa. Wymogiem pozwalającym na zdobycie rozwodu jest stały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.
aparat marki Nikon

Jaki fotograf wykona więcej aniżeli inni fotografowie?

Pragnącym nareszcie odmienić swój stan cywilny początkowo należą się przede wszystkim ogromne gratulacje! Bądź co bądź żyjemy w nieciekawych czasach, no przynajmniej pod względami rodzinnymi. Czyli ulega zmniejszeniu liczba związków małżeńskich. Tzw. konkubinaty są coraz modniejsze. A przecież prawda jest taka, że tylko małżeństwo potrafi scalić w 100% dorosłych ludzi!
psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Jak często jest tak, że ktoś wpada w nałóg i nawet kiedy niby chce z niego wyjść, to oraz tak szybko dochodzi do wniosku, iż to nie ma sensu, gdyż sam nie da sobie rady, a równocześnie nikt inny go nie zrozumie? A co z małżeństwami, które rozpoczynają się od siebie odsuwać, zaprzestają ze sobą dyskutować, czy one również powinny nagle iść do sądu z pozwem rozwodowym, a być może istnieje jeszcze szansa, że wszystko da się poprawić i znów będą mieli szansę być udanym małżeństwem?
terapia

Jak poradzić sobie z problemami w małżeństwie?

Nawet najbardziej zgrane małżeństwo tworzone przez osoby które faktycznie dobrze rozumieją swoje potrzeby i najzwyczajniej pasują do siebie może być czasami narażone na najróżniejsze trudności. W końcu po wielu latach spędzonych razem może dojść do z pozoru niewielkich zgrzytów, które nierzadko prowadzą do naprawdę poważnych już kryzysów – niestety, bardzo często jest to przyczyną rozpadów całych małżeństw w naszym kraju.