Tag Archive: małżeństwo

małżeństwo

terapia

Jak poradzić sobie z problemami w małżeństwie?

Nawet naprawdę zgrane małżeństwo złożone z osób które faktycznie dobrze się rozumieją i zwyczajnie pasują do siebie może być od czasu do czasu narażone na rozmaite trudności. W końcu po wielu wspólnych latach może dojść do na pozór niewielkich nieporozumień, które nierzadko prowadzą do naprawdę poważnych już kryzysów – niestety, bardzo często jest to przyczyną rozpadów całych małżeństw w naszym kraju.
aparat marki Nikon

Jaki fotograf wykona więcej aniżeli inni fotografowie?

Pragnącym wreszcie odmienić swój stan cywilny na samym starcie należą się niewątpliwie ogromne gratulacje! Jakby nie patrzeć żyjemy w nieciekawych realiach, przynajmniej pod względami rodzinnymi. A więc ulega pomniejszeniu liczba związków małżeńskich. Tak zwane konkubinaty są coraz bardziej popularne. A przecież prawda jest taka, że tylko małżeństwo może scalić całkowicie dorosłych ludzi!
psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Ile razy jest tak, że ktoś popada w nałóg oraz nawet jeśli niby chce z niego wyjść, to oraz tak szybko zbliża się do wniosku, że to nie ma sensu, gdyż sam nie da sobie rady, a jednocześnie nikt inny go nie zrozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie odsuwać, przestają ze sobą rozmawiać, czy one również muszą nagle ruszyć do sądu z pozwem rozwodowym, a być może istnieje jeszcze szansa, iż wszystko da się naprawić i znowu będą mogli być zgodnym małżeństwem?
Rozwód

Rozwód jako niezwykle skomplikowany temat

Decyzja o rozwodzie to nadzwyczaj trudny problem dla współmałżonków. Rozwód jak i związane z tym działanie sądowe stanowi dla obojga partnerów stresujące i pełne wzruszeń doświadczenie. Rozwód to wyjście ostateczne, w przypadku kiedy brak jest możliwości na kontynuowanie związku. Warunkiem zezwalającym na uzyskanie rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.