Tag: książka

książka

Foldery, książki, tomiki, czy poszczególne magazyny – czyli co możemy wydrukować

Żyjemy w czasach, kiedy każda firma pragnie wypadać jak najkorzystniej. Jeżeli i my potrzebujemy co jakiś czas zadbać o to, by posiadać i rozdawać swoje ulotki, to drukarnia będzie miejscem, do którego na pewno się udamy. Nie ulega wątpliwości, że w zależności od naszego zapotrzebowania, będziemy szukali różnych usługodawców, jako że każda firma ma inną specyfikację i działa na nieco innych zasadach, stąd też mimo, że pod nazwą “drukarnia” zazwyczaj kryje się jedno wyobrażenie, to w rzeczywistości istnieje więcej rodzajów tego typu firm.

Style

Czy druk naprawdę przestaje istnieć. Choć mówi tak wielu, trzeba stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Mówi się, że stanie się to już niedługo, że faktycznie już się to dzieje. Przyjdzie więc taki dzień, że książki drukowane zanikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak będzie na razie się jednakże wydaje, że choć ludzie mało czytają to można zaliczyć do tego ogólne podejście do czytania. Nie chodzi tylko o książki, lecz o samą kulturę czytania.

Style

Oprawa publikacji książkowych może być prawdziwą sztuką. Tym istotnie jest wspaniała sztuka introligatorska. Czy wiesz czemu jest tak ważna?

Sztuka introligatorska było w ciągu wieków rzemiosłem, podobnie jak wiele innych zajęć. Dopiero później to zajęcie awansowało do rangi sztuki, gdyż określane tym mianem introligatorstwo artystyczne zdobyło szczególne poważanie na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Artystyczna oprawa książek stała się wobec tego w kręgu zainteresowań wielu znaczących artytstów.

Style

Jak trafić na wartościową pozycję książkową?

Osoba wykształcona powinna znaleźć trochę czasu na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, związanych z zajęciem zawodowym. Przyznać jednak trzeba, że nie łatwo jest zorientować się w gąszczu tytułów. Jeżeli pragniemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, możemy wspomóc się opiniami w internecie. To podejście klasyczne w wyborze lektury. Często także radą nam może posłużyć bibliotekarz lub też fachowy sprzedawca książek. Dziś, w erze internetu, można się nim również wspomóc przy wyborze książki. Znajdziemy kilka portali dla osób kochających czytać. Najbardziej popularne to Biblionetka.pl i Lubimy Czytać.pl. Zakładając tam konto, mamy dostęp do naszych półek, do półek znajomych oraz do opisów książek. Portale te sugerują nam nawet sprofilowane propozycje książek, co może być dla nas dobrą podpowiedzią.

Dziecięce trendy