Tag Archive: książka

książka

Druk

Czy druk naprawdę przestaje istnieć. Choć mówi tak wielu, trzeba stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Mawia się, że wydarzy się to już niedługo, iż faktycznie już się to dzieje. Nastanie więc taki dzień, że książki drukowane znikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak się stanie na razie się jednak wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to można zaliczyć do tego ogólne czytelnictwo. Nie chodzi jedynie o książki, lecz o samą kulturę czytania.
biblioteka miejska

Jak trafić na wartościową pozycję książkową?

Osoba wykształcona powinna znaleźć odrobinę czasu na czytanie książek. Niekoniecznie tylko specjalistycznych, związanych z zajęciem zawodowym. Przyznać jednak muszę, iż nie jest łatwo zorientować się w gąszczu tytułów. Kiedy pragniemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, można wspomóc się omówieniami w internecie. Jest to klasyczne podejście w wyborze książki. Często też pomocą może być bibliotekarka albo dobry pracownik księgarni. Dziś, w erze internetu, możemy się nim także wspomóc przy wyborze książki. Istnieje kilka portali dla ludzi lubiących czytać. Najpopularniejsze to Biblionetka.pl i Lubimy Czytać.pl. Zakładając tam konto, mamy dostęp do własnych półek, do półek znajomych oraz do opisów książek. Serwisy w/w sugerują nam nawet przygotowane specjalnie dla nas propozycje książek, co może być dla nas dobrą podpowiedzią.
Drukarki Epson Stylus Pro GS6000

Oprawa publikacji książkowych może być prawdziwą sztuką. Tym istotnie jest wspaniała sztuka introligatorska. Czy wiesz czemu jest tak ważna?

Introligatorstwo było w ciągu wieków rzemiosłem, jak wiele innych. Dopiero w późniejszym okresie to zajęcie zaczęło aspirować do miana sztuki, gdyż tak zwane introligatorstwo artystyczne zaczęło pozyskiwać szczególne poważanie na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Piękna sztuka oprawiania książek zaczęła być wobec tego w kręgu zainteresowań mnóstwa znanych artytstów.
druk

Foldery, książki, tomiki, czy poszczególne magazyny – czyli co możemy wydrukować

Żyjemy w czasach, kiedy każda firma pragnie wypadać jak najkorzystniej. Jeśli i my potrzebujemy od czasu do czasu zadbać o to, by posiadać i rozdawać własne ulotki, to drukarnia będzie miejscem, do jakiego z całą pewnością się udamy. Nie da się ukryć, że zależnie od naszych potrzeb, będziemy szukać różnych usługodawców, gdyż każda firma ma inną specyfikację i działa na nieco innych zasadach, stąd też mimo, że pod nazwą “drukarnia” zazwyczaj kryje się jedno wyobrażenie, to tak naprawdę istnieje więcej rodzajów tego typu firm.