Tag Archive: książka

książka

Druk

Czy druk naprawdę przestaje istnieć. Choć mówi tak wielu, trzeba stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Mówi się, że wydarzy się to już niedługo, iż w sumie już się to dzieje. Przyjdzie więc taki dzień, że książki drukowane zanikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak będzie na razie się jednak wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to można zaliczyć do tego ogólne podejście do czytania. Nie chodzi jedynie o książki, lecz o samą kulturę czytania.
druk

Foldery, książki, tomiki, czy poszczególne magazyny – czyli co możemy wydrukować

Żyjemy w czasach, kiedy każda firma chciałaby wypadać jak najkorzystniej. Jeśli i my potrzebujemy od czasu do czasu zadbać o to, aby posiadać i rozdawać swoje ulotki, to drukarnia będzie miejscem, do którego na pewno się udamy. Nie ulega wątpliwości, że zależnie od naszego zapotrzebowania, będziemy szukać różnych usługodawców, ponieważ każda firma ma inną specyfikację i działa na nieco innych zasadach, dlatego też mimo, że pod nazwą “drukarnia” często kryje się jedno wyobrażenie, to w rzeczywistości istnieje więcej rodzajów takich firm.
Drukarki Epson Stylus Pro GS6000

Oprawa publikacji książkowych może być prawdziwą sztuką. Tym istotnie jest wspaniała sztuka introligatorska. Czy wiesz czemu jest tak ważna?

Sztuka introligatorska było długo rzemiosłem, jak wiele innych. Dopiero w późniejszym okresie to zajęcie awansowało do rangi sztuki, ponieważ określane tym mianem introligatorstwo artystyczne zaczęło zdobywać szczególne uznanie na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Artystyczna oprawa książek stała się wobec tego w kręgu zainteresowań mnóstwa znaczących artytstów.
biblioteka miejska

Jak trafić na wartościową pozycję książkową?

Osoba wykształcona powinna znaleźć trochę czasu na czytanie książek. Niekoniecznie tylko specjalistycznych, związanych z zawodem który wykonuje. Przyznać jednak muszę, że nie jest łatwo zorientować się w gąszczu tytułów. Jeśli pragniemy znaleźć odpowiedź na pytanie co warto przeczytać?, możemy wspomóc się recenzjami w internecie. Jest to podejście klasyczne w wyborze książki. Bardzo często też radą nam może posłużyć bibliotekarka lub też fachowy pracownik księgarni. Obecnie, w dobie internetu, można się nim również wspomagać przy wyborze książki. Znajdziemy kilka portali dla ludzi lubiących dobrą książkę. Najbardziej popularne to Biblionetka.pl oraz Lubimy Czytać.pl. Zakładając tam konto, mamy dostęp do własnych półek, do półek naszych znajomych czy też do opisów książek. Serwisy te sugerują nam nawet sprofilowane propozycje pozycji, co może być dla nas przydatną podpowiedzią.