Tag Archive: ksero

ksero

Kserokopiarka, urządzenia biurowe

Ksero

Wprowadzenie druku przez Gutenberga bezsprzecznie było jednym z ważniejszych osiągnięć cywilizacyjnych minionego tysiąclecia. Trudno przychodzi nam sobie wyobrazić, że przedtem, ręczne przepisywanie Biblii trwało około czterech lat. Wynalazek druku umożliwiał powielać tysiące stron dziennie, a dostępność książek pomogła w rozpowszechnianiu informacji i ułatwiła zdobycie wykształcenia. Obecnie, ponad 500 lat później podobne osiągnięcia zawdzięczamy kserokopiarce, która to poniekąd kontynuuje dzieło Gutenberga.
punkt ksero na uczelni

Kopiowanie książek jest ciągle bardzo popularne wśród studentów, choć dużo tekstów jest obecnie dostępnych również w formie elektronicznej

Gdy dwójka studentów spostrzega na chodniku zadrukowaną kartkę papieru, to wtedy jeden z nich pyta, czy to naprawdę coś ważnego, a drugi odpowiada, że nie wie, lecz z pewnością warto ten dokument skopiować – taką opowiastkę można było kilkanaście lat temu usłyszeć od dwudziestolatków zdobywających wykształcenie na politechnikach.
Tusz do drukarki

Nowoczesna drukarnia – wykonywane usługi

Rozmaite usługi w postaci wykonywania wydruków i inne tego typu są aktualnie niezwykle często poszukiwane. Przede wszystkim potrzebne są studentom, którzy nie posiadają drukarki i kserokopiarki, a muszą przykładowo wydrukować referat. Niezwykle popularną usługą jest również kserowanie. Studenci i uczniowie kserują notatki i fragmenty książek, z których się uczą.
druk, drukarnia

Dobre usługi poligraficzne oraz drukarskie – zakres usług

Usługi poligraficzne to coś znacznie więcej, niż zwyczajne ksero, chociaż jest to wysoce popularna czynność. W fachowo wyposażonym centrum poligraficznym możliwe jest także drukowanie obrazów na koszulkach, skanowanie wielkich formatów, bindowanie, a oprócz tego – robienie ładnych, eleganckich wizytówek, folderów reklamowych, restauracyjnych menu albo atrakcyjnych plakatów.
ulotki

Dostajemy je z każdej strony – co wiedzieć odnośnie do ulotek?

Każdy z nas otrzymał ulotkę. Nie zawsze dana ulotka jest potrzebna, ale zdarza się, że otrzymywaliśmy ulotkę, która była przydatna. Ogólnie prezentuje się, to tak że niemalże na każdym rogu ulicy większego miasta jest jakaś osoba trzymającą ulotki. Ale wszyscy mamy świadomość również, że często ulotki, które rozdaje się niemalże z automatu są wyrzucane do śmietnika. Czemu ulotki są wyrzucane? Bo ludziom brak czasu i ochoty na to, żeby zerknąć na ulotkę. Sporo osób w ogóle nie zabiera od nikogo ulotki, bo po przejściu jakimś ruchliwym deptakiem można mieć pełną torebkę albo cały neseser zawalony makulaturą.
kopiowanie materiałów

Wizytówki – w jakim miejscu znaleźć idealne dla siebie

Ciężko dziś dokonać wyboru ksera posiadając do dyspozycji wielką ilość punktów ksero. Ilość dokumentów, które czasami potrzeba wydrukować czy skserować przyprawia czasami prawie o ból głowy. Ksero wielkoformatowe Wrocław czy jakaś inna usługa? Czy priorytetem jest promocyjna cena czy może bardziej jakość usługi? W dwudziestym pierwszym wieku wybór odpowiednich drukarni oraz punktów ksero nie jest nigdy zwyczajowo kwestią banalną.