Tag: korporacje

korporacje

Z jakich powodów firmy korzystają z usług doradców

Obecnie przedsiębiorstwa zatrudniają konsultantów, którzy mają pomóc w znalezieniu rozwiązania w różnych sytuacji. Bywa, że słyszymy również, że działacze polityczni korzystali ze wsparcia konsultantów. Osoby, które zajmują się szeroko pojętym konsultingiem muszą mieć bardzo szeroką wiedzę.

Style

Wzór przemysłu

Apple – światowa korporacja, która wytwarza pecety i inne sprzęty, jest teraz najzamożniejszą firmą na świecie. Donośny sukces firmy, którą stworzył niedościgniony Steve Jobs, ma początek w czymś, co zwie się się nowatorski wzór przemysłowy. Każdy widzi, że wyroby Apple mocno odznaczają się fantastycznym projektem. To ogromna zasługa ojca Apple, który charakteryzował się wręcz szałem na punkcie estetyki. W latach 80 w sklepach pojawił się Macintosh, mały PC, który był przystępny dla domowego użytkownika. Kolejne projekty nie były już tak świetne.

Style

Wypatrujesz odkrywczej pracy? Zostań telefonistką!

Ostatnimi laty pojawiło się wiele nowych fachów, które wcześniej nie występowały. Specjalista od zasobów ludzkich, informatyk czy grafik komputerowy – są to specjalizacje stosunkowo świeże na rynku. Istnieją także profesje, które spotykamy od dekad, jednak od niedawna nieco zmieniły swój wygląd. Mowa tutaj o telefonistkach koordynujących system call center. Jak ewoluowała praca persony siedzącej na telefonie? Czy da się wyżyć na takiej pracy? Kto może się nią zająć i czy ciężko ją znaleźć?

Style

Jakie zalety ma oprogramowanie tworzone na zamówienie?

W różnorodnych portalach internetowych prawie zawsze można znaleźć anonse na etat, które są umieszczone w stu procentach w języku angielskim. Osoby, jakie płynnie mówią po angielsku, nie mają najmniejszego kłopotu z ich odczytaniem. Warto jednak zwrócić uwagę także na to, iż niektóre zawody oczekują tego, aby doskonale mówić w obcym języku.

Style

O prawie pracy

Większość osób zdaje sobie sprawę, że bez pracy w zasadzie nie ma szans na funkcjonowanie w obecnej rzeczywistości. Niewiele jest bowiem takich ludzi, którzy mogą pozwolić sobie na godne życie bez obowiązku pracowania.

Style

Gdzie przeprowadzać szkolenie? Czy standard hotelu wpływa na jakość oferowanego kursu?

Obecnie dość wiele osób, przede wszystkim młodych rozgląda się w poszukiwaniu zatrudnienia w oparciu o sposobność rozwijania się.

Style