Tag: kolano

kolano

Też masz kłopoty z kolanem? Poznaj zabieg po jakim Twoje kolano będzie jak nowe

Jakby zestawić wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba byłaby zatrważająca. Nawet lekarze, którzy w społeczeństwie uchodzą za prawdziwych specjalistów, i którzy w każdym rankingu zaufania społecznego, plasują się na wysokich pozycjach, znają tylko wycinek tej problematyki – która ogranicza się do własnej specjalizacji. Są jednak zabiegi dosyć powszechne, ale nie do końca znane. Jednym z takich zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki i leczenia chorób kolanowych.

Fit

Rekonstrukcja ACL to specjalistyczny zabieg wiązadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego

To kolejny etap zabiegów po artroskopii, jakiej celem jest dokładne zdiagnozowanie uszkodzenia, jak również pozbycie się blokujących części zerwanego więzadła i leczenie wszystkich innych dolegliwości. Dolegliwości ACL, czyli wiązadła krzyżowego przedniego, to dosyć poważne schorzenie stawu kolanowego. Niezwykle często dolegliwość ta może prowadzić do dużych zaburzeń we właściwym działaniu tego stawu.

Fit

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielkie obciążenie wytrzymują nasze nogi

Jeśli idziemy albo biegamy wpływamy na działanie naszych stawów oraz wszystkich mięśni, które istnieją w naszym ciele. Od czasu do czasu wystarczy jedynie moment nieuwagi, żeby doznać jakiejś kontuzji, ale jeśli uprawiamy sport, to ma szansę się okazać, iż przez te wszystkie lata nasze nogi były tak bardzo obciążone, że w pewnym czasie już nie będziemy mogli grać, jeżeli wcześniej nie zwrócimy się do doktora oraz on nam nie pomoże ze własną wiedzą oraz doświadczeniem.

Style

rekonstruowanie kolana

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest konieczne wówczas, gdy jego defekty wyłączają leczenie pozwalające zatrzymać naturalny staw. Zniszczenie stawu kolanowego, zwane chorobą zwyrodnieniową, może wystąpić w następstwie zniszczenia chrząstki stawowej, związanej z podeszłym wiekiem. Jeśli zużycie bywa rozległe, wtedy sprawia ono ból i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwyrężonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.

Fit

Często występujące kontuzje wśród uprawiających sport, ich następstwa i metody leczenia.

Uprawianie sportów nierozerwalnie będzie się wiązać z ryzykiem jakiegoś urazu. Nawet przy największej uwadze zawsze dojść może do niespodziewanego wypadku, w wyniku którego konieczna będzie pomoc lekarza. Dlatego też nawet niewinne bieganie poprzedzone być musi odpowiednią rozgrzewką, warto także dbać o swoją kondycję i poprawienie siły, przez co ryzyko urazów znacznie maleje.

Fit

Inwestuj w najlepsze produkty, które zagwarantują ci wygodę poruszania i zmniejszą dolegliwości

Na co dzień ludzkie nogi poddają się bardzo trudnej oraz mozolnej pracy, jakiej wymaga poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Zdarza się, że kończyny zmagają się z różnymi urazami lub chorobami, które poważnie komplikują codzienne życie oraz są podłożem bólu oraz dyskomfortu fizycznego czy psychicznego. Warto zakupić dobrej jakości elementy, które zwiększą komfort chodzenia się, jak także wykażą działanie lecznicze.

Fit

Fachowe podejście do problemów z tym jak się poruszamy

Kiedy jesteśmy małymi berbeciami wiele rzeczy robimy intuicyjnie. Nasze ciało pokazuje nam jak odpowiednio postawić stopy, żeby się nie chwiać, jak utrzymywać plecy. Ale z czasem okazuje się, że posiadamy jakieś odchylenia od normy, czasem płaskostopie, bywa, że któryś odcinek kręgosłupa jest za mocno wygięty.

Fit

Jednym z bardziej obciążanych części naszego ciała są kolana.

Za ich pomocą mamy możliwość chodzić, tańczyć czy uprawiać sporty, są one wyjątkowym wytworem natury, pozwalającym na chodzenie na dwóch nogach. Elementy kolana są stabilizowane przez skomplikowany system wiązadeł, jakich jest aż jedenaście. Jeżeli każde z nich jest w odpowiedniej kondycji, to nie będzie żadnych problemów z chodzeniem, gorzej jeżeli w wyniku urazu albo kontuzji jakieś zostanie naderwane. W lżejszych przypadkach może się to skończyć paroma dniami wypoczynku, ale niekiedy takie urazy niosą za sobą konieczność wykonania skomplikowanej operacji.

Style