Tag Archive: kolano

kolano

rekonstrukcja kolana

rekonstruowanie kolana

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest niezbędne wtedy, kiedy jego defekty wyłączają leczenie dopuszczające oszczędzić prawdziwy staw. Zniszczenie stawu kolanowego, zwane chorobą zwyrodnieniową, może pojawić się na skutek zużycia chrząstki stawowej, powiązanej z podeszłym wiekiem. Jeśli zniszczenie bywa spore, wtedy powoduje ono cierpienie i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie uszkodzonych części kolana na sztuczny staw kolanowy.
ortopeda

Fachowe podejście do problemów z tym jak się poruszamy

Kiedy jesteśmy małymi berbeciami najwięcej rzeczy jesteśmy w stanie robić intuicyjnie. Nasze ciało podpowiada nam jak odpowiednio stawiać stopy, żeby się nie przewracać, jak utrzymywać plecy. Ale później dowiadujemy się, że posiadamy jakieś odstępstwa od normy, bywa, że mamy płaskostopie, zdarza się, że któryś z odcinków kręgosłupa jest za mocno wygięty.
RTG kolan

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielkie obciążenie wytrzymują nasze nogi

Jeżeli chodzimy czy biegamy wpływamy na funkcjonowanie naszych stawów oraz wszystkich mięśni, które pracują w naszym ciele. Od czasu do czasu starczy jedynie moment nieuwagi, aby doznać jakiejś kontuzji, lecz kiedy uprawiamy sport, to może się okazać, iż przez te wszystkie lata nasze nogi stały się tak mocno obciążone, że w pewnym momencie już nie będziemy mogli grać, kiedy wcześniej nie zwrócimy się do doktora oraz on nam nie pomoże ze własną wiedzą i doświadczeniem.
Nogi

Inwestuj w najlepsze produkty, które zagwarantują ci wygodę poruszania i zmniejszą dolegliwości

Na co dzień nogi człowieka poddawane są bardzo ciężkiej i mozolnej pracy, której wymaga chodzenie i przeprowadzanie codziennych czynności. Zdarza się, że kończyny zmagają się z różnorodnymi kontuzjami lub schorzeniami, które poważnie komplikują normalne życie oraz stają się podłożem bólu oraz dyskomfortu fizycznego czy psychicznego. Warto zaopatrzyć się w dobrej klasy elementy, jakie zwiększą dogodność chodzenia się, jak też wykażą działanie lecznicze.
chirurgia

Jednym z bardziej obciążanych części naszego ciała są kolana.

Za ich pomocą możemy chodzić, tańczyć albo uprawiać sporty, są one naprawdę wyjątkowym dziełem natury, który pozwala na poruszanie się na dwóch nogach. Elementy kolana są usztywniane przez skomplikowany system wiązadeł, jakich jest ponad dziesięć. Jeżeli każde z nich jest w dobrej kondycji, to nie powinno być żadnego problemu z chodzeniem, gorzej jeśli w wyniku kontuzji czy urazu któreś zostanie naderwane. W lżejszych urazach może się to skończyć kilkoma dniami odpoczynku, jednak niekiedy takie urazy niosą za sobą konieczność wykonania skomplikowanej operacji.
chirurgia

Rekonstrukcja ACL to specjalistyczny zabieg wiązadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego

To następny etap leczenia po artroskopii, jakiej zadaniem jest szczegółowe stwierdzenie uszkodzenia, jak również usunięcie blokujących części zerwanego więzadła i leczenie dodatkowych dolegliwości. Dolegliwości ACL, czyli wiązadła krzyżowego przedniego, to bardzo poważne schorzenie stawu kolanowego. Wielokrotnie dolegliwość ta może prowadzić do znacznych zaburzeń we właściwym funkcjonowaniu tego stawu.
piegi na kolanach

Często występujące kontuzje wśród uprawiających sport, ich następstwa i metody leczenia.

Uprawianie sportów cały czas wiąże się z ryzykiem jakiegoś urazu. Przy największej nawet uwadze zawsze może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, w wyniku jakiego konieczna może być pomoc lekarza. z tego też powodu nawet zwykłe bieganie powinno być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką, warto również dbać o swoją kondycję i poprawienie siły, dzięki temu ryzyko urazów znacznie może zmaleć.
zdjęcie rentgenowskie kolana

Też masz kłopoty z kolanem? Poznaj zabieg po jakim Twoje kolano będzie jak nowe

Gdyby policzyć wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba mogłaby przerazić. Nawet lekarze, którzy ogólnie uchodzą za prawdziwych fachowców, i którzy w każdym rankingu zaufania społecznego, plasują się bardzo wysoko, znają jedynie wycinek tego zagadnienia – ograniczonej do własnej specjalizacji. Są jednakże zabiegi dość powszechne, ale nie do końca znane. Jednym z tych zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki oraz leczenia chorób kolanowych.