Tag Archive: kolano

kolano

RTG kolan

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielkie obciążenie wytrzymują nasze nogi

Jeżeli chodzimy albo biegamy oddziałujemy na funkcjonowanie naszych stawów oraz wszystkich mięśni, które istnieją w naszym organizmie. Czasem starczy jedynie moment nieuwagi, by doznać jakiejś kontuzji, lecz jeżeli uprawiamy sport, to ma szansę się okazać, że przez te wszystkie lata nasze nogi były tak mocno obciążone, iż w pewnym czasie już nie będziemy mieli szansę grać, jeśli wcześniej nie zwrócimy się do lekarza i on nam nie dopomoże ze swoją wiedzą oraz doświadczeniem.
zdjęcie rentgenowskie kolana

Też masz kłopoty z kolanem? Poznaj zabieg po jakim Twoje kolano będzie jak nowe

Gdyby zestawić wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba mogłaby przerazić. Nawet lekarze, którzy w społeczeństwie uchodzą za prawdziwych specjalistów, i którzy w każdym rankingu społecznego zaufania, plasują się bardzo wysoko, znają jedynie wycinek tego zagadnienia – która ogranicza się do własnej specjalizacji. Istnieją jednakowoż zabiegi dosyć powszechne, lecz nie do końca znane. Jednym z tych zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki i leczenia chorób kolanowych.
chirurgia

Rekonstrukcja ACL to specjalistyczny zabieg wiązadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego

To kolejny etap leczenia po artroskopii, jakiej zadaniem jest precyzyjne zdiagnozowanie uszkodzenia, a także usunięcie blokujących części zerwanego więzadła i leczenie wszystkich innych problemów. Dolegliwości ACL, czyli wiązadła krzyżowego przedniego, to dosyć poważne schorzenie stawu kolanowego. Niejednokrotnie dolegliwość ta prowadzi do dużych zaburzeń w prawidłowym działaniu tego stawu.
rekonstrukcja kolana

rekonstruowanie kolana

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest konieczne wówczas, jak jego uszkodzenia wykluczają leczenie zezwalające zachować naturalny staw. Zniszczenie stawu kolanowego, zwane chorobą zwyrodnieniową, może wystąpić w następstwie zniszczenia chrząstki stawowej, powiązanej z zaawansowanym wiekiem. Jeżeli zużycie bywa spore, wtenczas powoduje ono ból i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwyrężonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.
piegi na kolanach

Często występujące kontuzje wśród uprawiających sport, ich następstwa i metody leczenia.

Uprawianie sportów nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem jakiegoś urazu. Nawet przy największej uwadze w pewnym momencie dojść może do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku jakiego niezbędna może być pomoc lekarza. Dlatego też nawet zwykłe bieganie poprzedzone być musi odpowiednią rozgrzewką, warto także dbać o swoją kondycję i poprawienie siły, przez co ryzyko urazów znacznie maleje.
Nogi

Inwestuj w najlepsze produkty, które zagwarantują ci wygodę poruszania i zmniejszą dolegliwości

Na co dzień ludzkie nogi poddają się bardzo ciężkiej i mozolnej pracy, której wymaga poruszanie się oraz wykonywanie codziennych czynności. Bywa tak, że nogi borykają się z różnorodnymi urazami albo schorzeniami, które poważnie komplikują codzienne życie oraz stają się podłożem bólu oraz dyskomfortu fizycznego bądź psychicznego. Warto zaopatrzyć się w świetnej klasy elementy, które podniosą komfort poruszania się, jak również zapewnią działanie lecznicze.
chirurgia

Jednym z bardziej obciążanych części naszego ciała są kolana.

Za ich pomocą możemy chodzić, tańczyć albo uprawiać sporty, są one naprawdę wyjątkowym dziełem natury, który pozwala na poruszanie się na dwóch nogach. Elementy kolana są usztywniane przez skomplikowany system wiązadeł, jakich jest ponad dziesięć. Jeżeli każde z nich jest w dobrej kondycji, to nie powinno być żadnego problemu z chodzeniem, gorzej jeśli w wyniku kontuzji czy urazu któreś zostanie naderwane. W lżejszych urazach może się to skończyć kilkoma dniami odpoczynku, jednak niekiedy takie urazy niosą za sobą konieczność wykonania skomplikowanej operacji.