Fit

Zdrowie kobiety

Wykorzystanie zależności między mózgiem a ciałem w terapii i rehabilitacji

W medycynie stajemy bez ustanku przed nowymi wyzwaniami. Identyfikujemy nowe choroby (np. ADHD) lub nowe metody kuracji od dawien męczących nas chorób. To dlatego że poszerza się nasza mądrość na temat funkcjonowania organizmu człowieczego, tak jeżeli idzie o strefę fizyczną jak też umysłową. Co więcej, mamy coraz to większą świadomość tego że nasza psychika jak też fizyczność ściśle ze sobą korespondują.
okulista w pracy

Co jesteśmy w stanie powiedzieć o dużych i małych ośrodkach miejskich? Czym się mogą różnić, co oferują i jak się w nich funkcjonuje? To wszystko kwestia podejścia

Najczęściej jest tak, że najlepszych specjalistów znajdziemy w dużych miastach, dajmy na to okulistę z Warszawy. Dlaczego tak się dzieje? Czy rzeczywiście znajdują się tam lepsi specjaliści? Odpowiedź jest oczywista: znajduje się tam najwięcej lekarzy, więc łatwiej możemy natrafić na tego dobrego. W mniejszych miastach problem polega na tym, iż nie będziemy mieć zbyt wielkiego wyboru, niestety możemy wybrać źle, a do tego być skazani na danego doktora. W ten sposób możemy pokusić się o znalezienie jeszcze większej ilości argumentów – typu duże aglomeracje kontra małe miasta? Co jest lepsze oraz czemu?
dentysta

Jak wybrać dobrego stomatologa bądź ortodontę dla siebie bądź dla naszego dziecka, który bez bólu rozwiąże nasze kłopoty z uzębieniem?

Wielu z nas nie lubi wizyt u dentysty. Z niewiadomych powodów to właśnie tego specjalisty unikamy najczęściej. Nie powinniśmy się jednak obawiać, ponieważ w dzisiejszych czasach zabiegi odbywają się niemal bezboleśnie Jakiś czas temu jeśli chcieliśmy zrobić leczenie kanałowe zęba musieliśmy kilka razy odwiedzać stomatologa. Często wiązało się to również z bólem zęba, który uprzykrzał nam życie.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak zwalczyć nieśmiałość i wziąć życie w swoje ręce?

Lęk przed ośmieszeniem, krytyka ze strony innych, ból brzucha, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorakie formy, inną dynamikę i nasilenie, w zależności od cech człowieka. Osoba nieśmiała jest często zażenowana i czujna w kontaktach z innymi, a jej działania są nacechowane bojaźliwością i unikami.
Gips na nodze

Dochodzenie do zdrowia po urazie

Wypadek często dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Jednak dzięki rehabilitacji możemy powrócić do życia sprzed wypadku.
W jaki sposób wybrać najlepszego specjalistę?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem należy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi odpowiadające dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, np. masaży będą oczekiwać zupełnie innych wyników niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.
Sprawdźmy kwalifikacje, albowiem nie każde złoto co się świeci, jak powiada stare przysłowie.
dentysta w pracy

Dolnośląska oferta a wybór dobrego lekarza z zakresu stomatologii

Wobec jakichkolwiek problemów oraz komplikacji zdrowotnych, wiążących się z jamą ustną i zębami, polecana jest szybka wizyta u lekarza. W dzisiejszych czasach na pierwszy dostępny dla pacjenta termin nie czeka się długi czas, nawet u tych wyjątkowo cenionych na rynku ekspertów. W szczególności biorąc pod lupę implanty Wrocław w znacznym stopniu przoduje we wprowadzaniu ciekawych promocji, jak również nowatorskich, najbardziej nowatorskich technik stomatologicznych.
Kobieta u lekarza

Specjalistyczna pomoc

Psychologia to niezwykle pożyteczna nauka. Nie trzeba nikomu klarować, jak dużo ta nauka wnosi w ludzkie życie. Na psychologii opierają się nie tylko różnego rodzaju terapie, które w pierwszej kolejności kojarzą się z wyrazem „psychologia”. W pewnym sensie opierają się na niej także socjologia, pedagogika, szeroko pojmowany marketing… i sporo innych.
problemy

posiadasz problemy w życiu i potrzebujesz pomocy? Sprawdź kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Jeśli masz poczucie, iż tracisz kontrolę nad własnym życiem, bądź czujesz się nim zanadto przytłoczony, wtedy warto kierować się o poradę do psychologa. Rozmowa z postronnym terapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twoje życie oraz wspomoże likwidowanie niepokojących problemów. Psycholog to postronna oraz stosownie wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać jak też we właściwy sposób wyciągnie konkluzje w taki sposób aby w sposób prędki, nieskomplikowany oraz przed wszystkim skuteczny zmierzać do rozwiązania z kłębiących się problemów.
dziecko

Plusy i minusy specjalistycznych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka na pewno rozważa, jakie badania powinna zrobić, aby upewnić się, że nic nie zagraża zdrowiu jej dziecka. Przeważnie przy właściwym przebiegu ciąży, starczą typowe badania, wykonywane podczas wizyty u lekarza. Może się jednak zdarzyć, że ginekolog zleci ponadprogramowe badania po to, by pewnie zdiagnozować ujawnioną zaburzenie. Celem analiz prenatalnych jest szybkie wykrycie ewentualnych wad genetycznych płodu. Zleca się je w czasie trwania ciąży. Naturalnie w ten sposób wadę można też wykluczyć, jeśli specjalista stwierdził możliwość jej występowania na podstawie tradycyjnego USG.
Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Cukrzyca uderzająca w zmysł wzroku, czyli jak leczyć retinopatię cukrzycową?

Czy cukrzyca może mieć cokolwiek wspólnego ze wzrokiem? Dolegliwości pochodzące od cukrzycy, a konkretniej z hiperglikemii, objawiają się w „chorych” oczach jako retinopatia cukrzycowa. Upewnij się jak dochodzi do przebiegu tej dolegliwości.
O objawach cukrzycy, występujących zwłaszcza w trzustce (odpowiedzialnej za utrzymanie poziomu glukozy) wiemy już wiele.
lekarz

Łóżka rehabilitacyjne i kule łokciowe to niejednokrotnie urządzenia, które pomagają chorym i starszym powrócić szybciej do formy

Ludzie po ciężkich incydentach i urazach niejednokrotnie są przykuci do łóżka, czasowo lub na stałe. W wielu przypadkach także spotyka to osoby starsze i bardzo chore. Perspektywa ta jest bardzo niemiła. Potrzeba rehabilitacji i nabycia specjalnego sprzętu to czasami jedyna opcja pomocy w takich przypadkach.
badanie oczu, kobieta

W jaki sposób skutecznie pozbyć się problemów ze wzrokiem?

Nie da się ukryć zjawiska, że posiadanie zdrowego organizmu jest przez nas niebywale pożądane. Zdrowie stanowi bowiem gigantyczną wartość, dzięki jakiej jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. W praktyce tymczasem w wielu przypadkach zdarza się, że przytrafiają się nam określone dolegliwości mogące w znaczącym stopniu negatywnie mieć wpływ na nasze ogólne samopoczucie.
sałatka

Jeśli nie posiadasz jeszcze pomysłu, jak zgubić kilka zbędnych kilogramów latem lub poszukujesz atrakcyjnych ofert wyjazdów. Zdecyduj się na wczasy z dietą owocowo-warzywną

Okres letni, to nie tylko wysokie temperatury, plażowiska, czas urlopów, spokojne wieczory i długie spacery. Piękna pogoda to przede wszystkim sposobność do pokazywania figury Poczynamy ubierać letnie rzeczy, rozpoczyna się sezon na stroje kąpielowe, bikini, króciutkie spodenki, różnobarwne spódnice.
Zdrowe zęby, uśmiech

Czy stan naszego uzębienia jest dzisiaj ważną sprawą?

Wielu z nas z pewnością wie, że zdrowie to jeden z największych skarbów w naszym życiu. Praktyka pokazuje nam ogromnie jasno, że raz za razem nie doceniamy jego znaczenia w ciągu codziennego wykonywania naszych obowiązków, co w szeregu przypadków nie jest uznawane za dobre. W życiu w szeregu przypadków o jego znaczeniu bowiem dowiadujemy się, kiedy nasze zdrowie zaczyna ogromnie mocno podupadać. W tym czasie koniecznie chcemy uczynić wszystko, aby powrócić do pełnej sprawności, niemniej natomiast nie zawsze jest to możliwe. W tym miejscu warto także przyznać, że naszym niezwykle dużym zainteresowaniem ale i również troską cieszy się stan naszego uzębienia. Przez wielu specjalistów od wizerunków jest to element, który musi zostać przez nas obligatoryjnie zadbany.