Kilka słów o krakowskich lekarzach

lekarz
Każdy z nas raz na jakiś czas potrzebuje wizyty u lekarza-specjalisty. Panie często korzystają z usług ginekologów, każdy, kto ma dzieci regularnie odwiedza pediatrę, natomiast mężczyźni czasami potrzebują spotkania z urologiem. Czasami tez przydarzają się sytuacje, w których od kompetencji lekarza zależy życie, nasze albo kogoś nam bliskiego. Zwłaszcza jeżeli chodzi o operację, ważne jest, aby lekarz był jak najlepszy. Pytanie jak szukać dobrych lekarzy??? Czy lepiej zaoszczędzić i iść na kasę chorych, czy zapłacić za wizytę prywatną??? Skąd wiedzieć, iż specjalista, do którego się wybieramy jest dobry? Odpowiedzi również na te pytania odnajdziecie Państwo w poniższym artykule.
Kasa chorych, czy wizyta prywatna?

Przed tym pytaniem stawał stosunkowo często każdy spośród nas. Idąc do przychodni lekarskiej z NFZ korzystamy z tego, co nam się należy, bo przecież co miesiąc płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne, które są niemałe. Niestety rzeczywistość odbiega od teorii. Po pierwsze, kiedy chcemy skorzystać z usług większości specjalistów wymagane jest skierowanie wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu albo innego specjalistę. Skierowanie nie jest wymagane przy wizycie u: ginekologa, dentysty, dermatologa, wenerologa, onkologa, okulisty i psychiatry. Po drugie często trudno jest się umówić, a na wizytę czasami musimy czekać kilka miesięcy. Do tego dochodzi szczegół, że wyposażenie gabinetów jest często leciwe, a sami lekarze podchodzą do pacjenta w sposób lekceważący.
lekarz
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Idąc do lekarza prywatnie, musimy pamiętać o tym, iż będziemy musieli dodatkowo zapłacić, często dość dużą sumę. Ponadto nigdy nie mamy całkowitej pewności, iż lekarz – sprawdź tutaj – jest dobry , oraz że będzie w stanie nam pomóc. Dobre strony są takie, że lekarze prywatni posiadają zwykle dobrze wyposażone gabinety, nie ma długich kolejek no i stosunek do pacjentów jest nny- bo czegóż się nie zrobi, aby przyciągnąć klienta. Większa szansa na to, iż znajdziemy dobrego specjalistę jest raczej wtedy, gdy zdecydujemy się na wizytę prywatną.

Często jest tak, iż wybierając dla siebie określonego specjalistę kierujemy się ocenami naszych bliskich oraz znajomych. To zrozumiałe i jest to już jakiś punkt odniesienia, ale te osoby na pewno nie odwiedzały z usług zbyt wielu na przykład psychiatrów. Gdzie szukać wiarygodnych opinii na temat lekarzy? W Sieci! Odnajdziemy tam namiary na bardzo dużej liczby lekarzy z każdej specjalności. Ponadto możemy określić miasto, którym jesteśmy zainteresowani. Na profilu każdego lekarza-specjalisty wypowiadają się pacjenci. Opinii jest zazwyczaj wiele i bez problemu pozwalają one określić, czy warto skorzystać, czy też nie. Portal ten pozwala również na nawiązanie kontaktu z innymi obecnymi albo byłymi pacjentami danej osoby.

Poszukiwania specjalisty w KrakowieChcą znaleźć określonego lekarza w Krakowie, najwygodniej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Gdy wpiszemy w nią na przykład: urolog (kliknij w link) Kraków, neurochirurg Kraków, pediatra Kraków bądź też poradnia ginekologiczna Kraków wyświetli wyświetli nam się mnóstwo linków do różnego rodzaju portali – zarówno lekarzy i placówek (przykładowo), jak i linki z wyszukanym zapytaniem na wymienionej we wcześniejszym akapiciej stronie. Możemy również wejść na nią bezpośrednio i na stronie startowej określić interesujące nas parametry. Zachęcam do skorzystania, ponieważ naprawdę warto.