Jest moda na kształcenie, to świetna wiadomość. Kształcić chcemy się wszyscy, co czyni z nas niezwykle konkurencyjne społeczeństwo, gotowe na wyzwania

Biurko z podręcznikami
Jesteśmy w stanie sobie wiele zarzucić, ponieważ jako naród mamy swoje negatywne cechy, zresztą jak każda inna nacja. Nie jest to dziwne, należy bowiem poznać swoje niedoskonałości, żeby potrafić z nimi walczyć.

Notatki studenta
Autor: AllieKF
Źródło: http://www.flickr.com
Można się jednocześnie także pochwalić wieloma osiągnięciami. Nasi młodzi ludzie potrafią zaczarować świat nauki, wprowadza się do nas wiele korporacji, ponieważ posiadamy bardzo solidną kadrę młodych, inteligentnych osób. Ponadto, szkolimy się na potęgę, czym bijemy na świat wiele innych państw.

To pragnienie maksymalizowania poziomu swoich kompetencji dostrzegamy na każdym kroku. Zaczęło się od edukacyjnego boomu, jaki rozpoczął się w latach 90., czyli kiedy pojawiły się pierwsze szkoły prywatne. Były one otwarte dla coraz większej rzeszy ludzi, nie tylko dla tych, co mieli najlepiej zaliczoną maturę. Ten pozytywny aspekt naszego pragnienia doskonalenia pociąga za sobą również minusy, a mianowicie obniżenie poziomu szkolnictwa wyższego. W sumie to zrozumiałe, dawniej gdy najlepsi mogli studiować, taki poziom utrzymywał się na jakimś pułapie.

Aktualnie natomiast, gdy także średnie osiągnięcia kwalifikują się na to,

Sala konferencyjna
Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com

aby zakwalifikować się na wiele kierunków studiów, to naturalnie ten poziom ulega zmianie. W związku z tym pojawiło się wielu krytyków tego systemu, w jakim każdy może studiować. I patrząc na obecną sytuację wiele z tych niezbyt przychylnych głosów się sprawdza, bo to nie studia oferują zatrudnienie.

Na wielu kierunkach uczy się ogólnie, a tego typu wiedza nie jest przydatna w prawdziwym życiu. Mimo wszystko, to nasze pragnienie, ażeby się kształcić jest warta odnotowania. Co więcej, szkolimy się ciągle, nawet po ukończonych studiach. Jeździmy na wydarzenia branżowe, jesteśmy na konferencjach (zobacz więcej), często płacimy spore pieniądze na swój rozwój.

Nie tylko w dużych ośrodkach miejskich są spotykane tego typu zjawiska, nawet w mniejszych miastach jest zapotrzebowanie na szkolenia (przykładowo sale konferencyjne Świdnica , co tylko pokazuje, że ten nasz pęd do wiedzy nie jest tylko domeną pewnych ludzi i dużych miast. To dobrze rokuje na przyszłe lata, ponieważ wzrost kompetencji w dzisiejszym, mocno konkurencyjnym świecie to ogromna szansa na lepsze życie. Całe szczęście, że tak wiele osób o tym myśli, to przecież ma przełożenie na całe społeczeństwo.