Jak prawidłowo wybrać trendy spodnie, aby ukryć niedoskonałości naszej figury?

images
Każda figura ma swoje niedociągnięcia i walory. Ale do wszystkich potrafimy kupić właściwą odzież, tak aby zakryć minusy oraz zaznaczać, to, co najistotniejsze. Chociaż zajmują się tym doradcy, podstawowe rodzaje sylwetek jesteśmy w stanie rozgryźć bez ich udziału. Jest to dość pomocna wiedza, gdy musimy wyruszyć na zakupy. Zazwyczaj bowiem, w pogoni za modą nie pamiętamy o tym, w czym jest nam dobrze, a czego powinnyśmy unikać. Dużo potknięć popełniamy, kupując spodnie. Ponieważ, zazwyczaj, mamy ich w szafce tylko kilka sztuk, w przeciwieństwie do bluzek, czy sukienek, powinno się zwracać uwagę na klika szczegółów, by potem w mieszkaniu nie żałować zakupu. Dzisiaj prawie każdy sklep zara umożliwia zwrócenie zakupów, ale w jakim celu tracić czas, jeśli jesteśmy w stanie poznać kilka złotych zasad.

Każda figura ma własne minusy i zalety. Ale do większości jesteśmy w stanie dopasować właściwą odzież, tak aby maskować wany a także eksponować, to, co najlepsze. Chociaż zajmują się tym fachowcy, standardowe typy figur można poznać bez ich pomocy. Jest to dość pomocna informacja, gdy chcemy pójść na zakupy. Zwykle bowiem, w gonitwie za modą nie myślimy o tym, w czym jest nam dobrze, a czego należy unikać. Dużo potknięć popełniamy, nabywając spodnie. Ponieważ, zazwyczaj, mamy ich w szafie tylko kilka sztuk, w przeciwieństwie do bluzek, czy sukienek, należy zwracać uwagę na klika detali, by później w mieszkaniu nie żałować zakupu. Dzisiaj prawie każdy sklep zara umożliwia zwrot towaru, ale w jakim celu marnować czas, jeśli jesteśmy w stanie poznać parę złotych zasad.

Spodnie zara z szerokimi na dole nogawkami to fason, który przypasuje wielu z nas, jednak najlepiej będzie prezentował się na paniach o szerokich biodrach. Nogawki optycznie zmniejszą nasze newralgiczne miejsce i figura nabierze odpowiednich proporcji. Dodatkowo, nogawka luźno opuszczona na buty wydłuża nogi. Z kolei, poszerzone na całej długości nogawki to doskonałe rozwiązanie dla masywnych ud i szerszych łydek. Ten fason skraca figurę, jest więc przeznaczony dla wyższych kobiet. niezmiernie modne zwęrzone rurki to rzecz dla kobiet o modelowej figurze. Spodnie te zarysowują kobiece walory, ale również obnażają rozmaite niedoskonałości. Uczciwie odradza się wąskie nogawki właścicielkom obfitych bioder. Spodnie z prostymi nogawkami to korzystna opcja dla każdej figury. Długość 7/8 to propozycja dla kobiet o kształtnych łydkach i kostkach. Zawsze pamiętajmy, aby dopasować odpowiedni rozmiar. Zbyt duże zdeformują naszą sylwetkę, za małe- niepotrzebnie wyeksponują nadwagę lub inne wady. Jeśli kupujemy dżinsy, powinny być dopasowane, gdyż w czasie rozchodzenia rozciągają się. Trzymajmy się zasady- im szersza nogawka, tym lepiej dopasowana góra. Zwróćmy również uwagę na kieszenie, którymi możemy formować pośladki. Dodatki, takie jak pasek, czy buty, powinny współgrać ze spodniami i tworzyć spójną całość.

Źródło: