Tag: fototerapia

fototerapia

Metody na to, aby uchować dobre samopoczucie na należytym poziomie

Zachowanie naszego zdrowia w bardzo dobrym stanie to niewątpliwie priorytet znacznej części naszego społeczeństwa. Praktyka w rzeczy samej pokazuje nam, że wielokrotnie szukamy wybitnie innowacyjnych sposób, dzięki którym nasze zdrowie na pewno będzie zachowane w słusznym stanie.

Fit

Terapia światłem oraz jej zalety

W ostatnim czasie nad wyraz powszechne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą odpowiedniego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i dużo większą moc aniżeli normalne lampki. Umożliwia leczenie depresji wywołanej brakiem słońca wcześnie rano, zwłaszcza podczas zimy. Deficyt światła może przyczynić się np. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją a także zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.

Fit

Oferty specjalistycznej pomocy w depresji sezonowej

Dziś obserwuje się wyjątkowy wręcz skok poziomu medycyny. Leczenie nawet skomplikowanych przypadków staje się standardem, dlatego lampa do fototerapii okazuje się rozwiązaniem nowatorskim, acz codziennym. Sposoby radzenia sobie z problemami psychologicznymi są szczególnie zróżnicowane. Ze szczególną korzyścią dla osoby cierpiącej jest zdanie się na diagnozę specjalisty, który pomoże dobrać właściwą metodę postępowania. Sposobów rozwiązywania problemów rodzaju jest wiele, ale szczególnie polecane są te nieinwazyjne.

Fit

W jaki sposób stosować lampę do fototerapii?

Fototerapia to jeden z rewelacyjnych sposobów wspomagających leczenie depresji. Jeżeli nęka nas stały niepokój, nerwowość, wahania nastroju, nadmierna senność, przygnębienie i ogólna bierność, być może my również cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedoborem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zainwestować w lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, aby szybko powrócić do dobrej formy.

Fit

Zbawienne działanie lampy antydepresyjnej

Niepokój, nadmierna senność, spadek aktywności. Bez wątpienia bierzesz pod rozwagę, czy dotknęła Cię depresja. Wykonaj więc krok w dobrym kierunku i przekonaj się w czym rzecz. Na początek możesz wykonać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w sieci. Rozwiązanie testu zajmuje jedynie parę minut, po których stwierdzisz czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeśli nawet, to na jakim etapie choroby się znajdujesz.

Fit

Światłoterapia – doskonały sposób na depresję

Światłoterapia szczególnie polecana jest osobom, które cenią sobie zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Leczenie światłem o dużej intensywności jest owocną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. W dodatku pomaga pozbyć się uczucia napięcia spowodowanego stresem!

Fit

Skuteczne metody na zmaganie się z brakiem energii

Mimo, że kalendarzowe lato trwa w najlepsze, zimne poranki coraz częściej potrafią nam przypomnieć o mijających dniach. Za chwilę nadejdzie jesień. Jak wytłumaczyć fakt, że właśnie jesienią stajemy się mniej aktywni, pełni wewnętrznego niepokoju?

Fit

Sprawdzony środek na zmagania z depresją sezonową

Za oknem szaro i ponuro… Nadeszła jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – wmawiamy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i smutek przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.

Fit