Tag Archive: fototerapia

fototerapia

depresja

Sprawdzony środek na zmagania z depresją sezonową

Za oknem szaro-buro i ponuro… Nadchodzi jesień. Chmury zaciągnęły się na niebie, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – myślimy sobie. Wspominamy, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Drażni nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i pesymizm nie pozwalają normalnie funkcjonować. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu nie chce nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki.
images

Terapia światłem oraz jej zalety

Ostatnimi czasy nadzwyczaj powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i o wiele większe natężenie niż normalne lampki. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, zwłaszcza w okresie zimy. Niedobór światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
fototerapia

W jaki sposób stosować lampę do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeżeli dręczy nas nieustanny strach, nerwowość, wahania nastroju, nadmierna ospałość, przygnębienie i brak motywacji, przypuszczalnie my także mamy depresję sezonową związaną z niedoborem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zakupić lampę do fototerapii i rozpocząć zabiegi, by szybko wrócić do świetnej formy.
słońce

Oferty specjalistycznej pomocy w depresji sezonowej

Dzisiaj obserwuje się wyjątkowy wręcz skok poziomu medycyny. Leczenie nawet skomplikowanych przypadków staje się standardem, dlatego lampa do fototerapii okazuje się rozwiązaniem nowatorskim, acz codziennym. Sposoby radzenia sobie z problemami natury psychicznej są niezwykle zróżnicowane. Ze szczególną korzyścią dla osoby cierpiącej jest zdanie się na opinię specjalisty, który pomoże dobrać właściwą metodę postępowania. Dróg rozwiązywania problemów tego typu jest wiele, jednak szczególnie polecane są te nieinwazyjne.
fototerapia

Zbawienne działanie lampy antydepresyjnej

Niepokój, wahania nastroju, zmniejszenie aktywności. Niewątpliwie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Wykonaj więc krok w dobrym kierunku i przekonaj się na czym stoisz. Na początek możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w sieci. Rozwiązanie testu zajmuje tylko kilka chwil, po których będziesz w stanie się dowiedzieć czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeżeli tak to w jakim stopniu jest poważna.