Tag Archive: fototerapia

fototerapia

słońce

Oferty specjalistycznej pomocy w depresji sezonowej

Dzisiaj obserwuje się wyjątkowy wręcz skok poziomu medycyny. Leczenie nawet skomplikowanych przypadków staje się standardem, dlatego lampa do fototerapii okazuje się rozwiązaniem nowatorskim, acz codziennym. Sposoby radzenia sobie z problemami natury psychicznej są niezwykle zróżnicowane. Ze szczególną korzyścią dla osoby cierpiącej jest zdanie się na opinię specjalisty, który pomoże dobrać właściwą metodę postępowania. Dróg rozwiązywania problemów tego typu jest wiele, jednak szczególnie polecane są te nieinwazyjne.
fototerapia

W jaki sposób stosować lampę do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeżeli prześladuje nas ciągły strach, nerwowość, wahania nastroju, przesadna ospałość, zobojętnienie i brak motywacji, przypuszczalnie my także cierpimy na depresję sezonową związaną z niedoborem światła dziennego. W takim przypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, by jak najszybciej powrócić do świetnej formy.
images

Terapia światłem oraz jej zalety

Ostatnimi czasy wyjątkowo popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą odpowiedniego typu światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampki. Umożliwia leczenie depresji wywołanej niedostatkiem słońca w godzinach porannych, zwłaszcza podczas zimy. Niedobór światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, problemów z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
depresja

Sprawdzony środek na zmagania z depresją sezonową

Za oknem szaro-buro i ponuro… Nadeszła jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – wmawiamy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i pesymizm przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
fototerapia

Zbawienne działanie lampy antydepresyjnej

Niepokój, wahania nastroju, zmniejszenie aktywności. Niewątpliwie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Wykonaj więc krok w dobrym kierunku i przekonaj się na czym stoisz. Na początek możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w sieci. Rozwiązanie testu zajmuje tylko kilka chwil, po których będziesz w stanie się dowiedzieć czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeżeli tak to w jakim stopniu jest poważna.