Tag: Faktura

Faktura

Czym dokładnie się może zakończyć dla przedsiębiorcy szukanie firmy zajmującej się sprzątaniem tylko po cenie.

Każdy, kto posiada swoją firmę bardzo dobrze wie, jak ważne jest zmniejszanie kosztów. Dlatego też coraz powszechniejsze pośród właścicieli wielu firm jest przekonanie, że szuka się najmniej kosztujących opcji, i dzięki temu będzie się optymalizować wydatki na prowadzenie działalności. Jednak w niejednym przypadku takie podejście nie będzie dobre, ponieważ wybranie najtańszych rozwiązań zakończyć się może kłopotami.

Style

Dziś garść informacji o zmianach w przepisach.

Nie wiem czy wiecie ale w sierpniu 2014 roku weszła w życie ustawa o deregulacji zawodów, która zgodnie z prawem uwolniła zawód księgowego. Minęło już dużo czasu od tego zdarzenia jednak nadal dużo osób nie jest pewnych czy zlecenie odpowiedzialności za rozliczenia firmy, księgowym bez certyfikatu, jest odpowiedzialną decyzją. Każdy przedsiębiorca pragnie być obsłużony przez kompetentnego księgowego.

Style

Co trzeba wiedzieć, chcąc właściwie się wywiązać z corocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym?

Nowy rok niesie kolejne podatkowe zmiany. Wśród takich zmian się znajduje zmiana właściwości skarbowego urzędu dla celów VAT. Część podatników zostanie zobligowana do zmiany obecnego Urzędu Skarbowego.

Style

Metody na płynne funkcjonowanie firmy

Prowadząc działalność biznesową bez względu na to co jest przedmiotem naszej działalności (czy będą to usługi czy wytwórczość), zarówno my musimy płacić jak i inni muszą nam płacić za produkty bądź usługę. W przeciwieństwie do zakupów indywidualnych w działalności gospodarczej nie można pominąć dokumentu sprzedaży bądź zakupu którym jest faktura. Rozwiązanie mamy najmniej dwa.

Style