Tag: Faktura

Faktura

Co trzeba wiedzieć, chcąc właściwie się wywiązać z corocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym?

Nowy rok kalendarzowy przynosi następne podatkowe zmiany. Wśród tych zmian się znajduje zmiana właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Część podatników będzie zobowiązana do zmiany obecnego Urzędu Skarbowego.

Style

Metody na płynne funkcjonowanie firmy

Prowadząc działalność gospodarczą niezależnie od tego czym się zajmujemy (czy są to usługi czy też produkcja), tak my musimy ponosić koszty jak i inni muszą nam zapłacić za towary czy usługę. W przeciwieństwie do sprawunków indywidualnych w działalności biznesowej nie możemy zignorować dokumentu zakupu lub sprzedaży którym jest faktura. Rozwiązanie posiadamy co najmniej dwa.

Style

Czym dokładnie się może zakończyć dla przedsiębiorcy szukanie firmy zajmującej się sprzątaniem tylko po cenie.

Każdy, kto posiada swoją firmę bardzo dobrze wie, jak istotne jest ograniczanie wydatków. Dlatego też powszechne wśród właścicieli wielu firm jest przekonanie, że szuka się najtańszych opcji, i dzięki temu będzie się optymalizować wydatki na prowadzenie działalności. Jednak w niejednym przypadku takie podejście nie jest najlepsze, ponieważ wybranie najtańszych rozwiązań zakończyć się może problemami.

Style

Dziś garść informacji o zmianach w przepisach.

Nie wiem czy wiecie ale w sierpniu 2014 roku weszła w życie ustawa o deregulacji zawodów, która zgodnie z prawem uwolniła zawód księgowego. Minęło już dużo czasu od tego zdarzenia jednak nadal dużo osób nie jest pewnych czy zlecenie odpowiedzialności za rozliczenia firmy, księgowym bez certyfikatu, jest odpowiedzialną decyzją. Każdy przedsiębiorca pragnie być obsłużony przez kompetentnego księgowego.

Style