Tag Archive: Faktura

Faktura

Firma sprzątająca

Czym dokładnie się może zakończyć dla przedsiębiorcy szukanie firmy zajmującej się sprzątaniem tylko po cenie.

Każdy, kto prowadzi firmę bardzo dobrze wie, jak ważne jest zmniejszanie wydatków. Dlatego też coraz powszechniejsze pośród właścicieli wielu firm jest przekonanie, że szuka się najmniej kosztujących opcji, i dzięki temu będzie się optymalizować wydatki na swoją działalność. Jednak w wielu przypadkach podejście tego typu nie będzie dobre, bowiem wybranie tanich rozwiązań kończy się kłopotami.
biznes

Dziś garść informacji o zmianach w przepisach.

Nie wiem czy słyszeliście ale w sierpniu 2014 roku weszła w życie ustawa o deregulacji zawodów, która formalnie uwolniła zawód księgowego. Minęło już dużo czasu od tego momentu jednak nadal sporo osób nie jest pewnych czy powierzanie odpowiedzialności za rozliczenia firmy, profesjonalistom bez certyfikatu, jest dobrą decyzją. Każdy przedsiębiorca chce być obsłużony przez godnego zaufania księgowego.
Faktura

Metody na płynne funkcjonowanie firmy

Prowadząc działalność gospodarczą niezależnie od tego czym się zajmujemy (czy będą to usługi czy też produkcja), zarówno my musimy płacić jak i inni winny nam zapłacić za towary bądź usługi. W przeciwieństwie do sprawunków indywidualnych w działalności gospodarczej nie możemy zlekceważyć dowodu zakupu lub sprzedaży którym jest faktura. Rozwiązanie posiadamy co najmniej dwa.