Tag Archive: ekologia

ekologia

niemowlę

Rzeczy dla noworodków

Czas ciąży to dla większości par cudowny czas oczekiwania na malucha i radość z nabywania rzeczy dla dzidziusia. Sklepy proponujące artykuły dla niemowląt posiadają tak olbrzymi asortyment przeróżnych ubranek i akcesoriów, że z trudem wyjść ze sklepu bez zakupu. Trzeba jednak mieć na uwadze, by nie nabywać nazbyt wiele ubranek w najmniejszym wymiarze, bowiem dzidziuś bardzo szybko rośnie.
Podatek

Pamiętaj, aby przesłać 1% swojego podatku, to wyjątkowo istotne

Z nadejściem kolejnego roku nadchodzi okres, gdy podatnicy są zobowiązani złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację dochodów za rok poprzedni. To również idealna okoliczność, żeby zrobić coś dobrego oraz przekazać część swojego podatku dla funkcjonujących fundacji, stowarzyszeń i osób potrzebujących wsparcia. Jest dużo organizacji, którym przyda się każdy grosz od rozliczających się.
złomowanie pojazdów

Jak zgodnie z prawem zezłomować stary samochód?

Współcześnie dużą rolę przywiązuje się do zachowań ekologicznych. Przez ostatnie 25 lat stopniowo zmieniała się świadomość ekologiczna naszych rodaków. Prawdą jest, że nie wszyscy do tej pory stosują się do standardów. Mimo to normy u nas występują, przykładem mogą być regulacje dotyczące recyklingu zużytych baterii lub innych urządzeń gospodarstwa domowego. Jeszcze 25 lat temu nikomu nie przyszłoby na myśl że bateryjki z latarki albo dziecinnej zabawki wyrzuca się do specjalnego zasobnika a potem odwożone są do specjalnego punktu gdzie będą neutralizowane.
sprzątania

Jeśli narzekasz na brak czasu na sprzątanie – co można wtedy zrobić?

O tym jak duże zapotrzebowanie jest na firmy sprzątające, mieliśmy okazję przekonać się w ostatnich latach. Kim są klienci owych firm? Zwykle firmy różnych branż, które wolą powierzyć utrzymanie porządku wyspecjalizowanej firmie. Wtedy dbają o swój czas oraz pieniądze, a przy tym mogą skupić się na ważnych dla siebie zadaniach. Serwis, oprócz podstawowych obowiązków może też zapewnić środki higieniczne takie jak np. papier toaletowy czy ręczniki papierowe oraz rozliczać je według zużycia na osobnej fakturze.
warzywa

Bogaty wybór zdrowej żywności

Ogólnie pojęta ekologia stanowi obecnie niezwykle rozbudowaną dziedzinę, i praktycznie w każdym kraju – w tym także i w Polsce – możemy znaleźć niemałe grono jej miłośników. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bo nierzadko jest to spowodowane bardzo oczywistymi kwestiami; przykładowo, nikomu nie trzeba chyba nawet mówić o tym, że w obecnych czasach niemalże wszystkie produkty spożywcze jakie dostępne są w sklepach w mniejszym lub większym stopniu są wytwarzane przy użyciu różnych środków chemicznych, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na cały nasz organizm.
sortownik odpadów

Sprawna gospodarka odpadami a środowisko

Absolutnie każdy dom czy budynek przemysłowy cały czas wytwarza mnóstwo różnych odpadów. Bardzo często nawet nie zwracamy na to żadnej większej uwagi, ale gdyby nie efektywna gospodarka odpadami jaka prowadzona jest zarówno przez prywatne firmy jak i publiczne instytucje, to po krótkim czasie coś takiego mogłoby się dla nas stać naprawdę poważnym problemem.