Dzieci rosną, pora na zakup nowych rzeczy

images
Maleńkie dziecko w mieszkaniu wymaga wielu przygotowań. Urządzamy dla naszej pociechy przestrzeń, kupujemy ubranka, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Należy pamiętać, że nasza pociecha rozwija się i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za niedługi czas kupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Plusy krzesełka do karmienia

Naturalnie na początku, gdy karmimy malucha piersią albo z butelki nie warto go kupować, bo tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, kiedy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać również inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka wiele ułatwia. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Oczywiście należy kupić stabilne krzesełko dobrej jakości, najlepiej przetestowane. Istotne, żeby miało wygodne siedzisko i dodatkowo szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (www.pontipino.pl/pol_m_Dla-mamy_Fotele-do-karmienia-369.html) to również komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi blisko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój mały blat nie musimy się bać, że ściągnie ze stołu obrus czy zastawę. Dodatkowo, blat i inne części krzesełka są łatwe do umycia, zatem naszemu dziecku nic nie zagraża.

Zabawki dla malucha

Inna sprawa to zabawki. Również muszą być dostosowane do wieku i etapu rozwojowego naszego dziecka. To jasne, że skomplikowanych przedmiotów z niewielkimi częściami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się zainteresowania. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Oczywiście nie istnieją tu żadne reguły. Nie należy ograniczać naszego malucha. Jeżeli nasza mała, śliczna córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego ogromnego terenowego samochodu – podarujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym akurat samochodzie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami (http://pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Rowerki-i-hulajnogi-319.html). Jeśli mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Chcemy chyba, aby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie wolno zapomnieć, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, w jakim kraju zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych komponentów. Dobre zabawki zawsze mają certyfikaty.