Tag: dziąsła

dziąsła

Jak właściwie zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

Żeby długo radować się uroczym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy je myć po jedzeniu. Według powszechnej opinii jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń dla zębów jest próchnica. Jednak okazało się, że częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Jakie są jej najczęstsze objawy? Jak jej zapobiegać? Czy można ją wyleczyć?

Fit

Idealny zestaw do pielęgnacji naszych zębów

Większa część ludzi odpowiednio dba o czystość jamy ustnej, a mimo to tworzą się różnego typu problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie sami sobie dać rady. Nic nie dają nam wtedy żadne pasty i jedna wizyta u stomatologa w tego typu przypadku również nie pomoże. Jednak to właśnie dentysta będzie w stanie nam polecić na przykład irygatory waterpik, które dzięki nowatorskie podejście do problemów związanych z dziąsłami są w stanie w krótkim okresie zmniejszyć nasz problem lub sprawią, że całkiem zniknie.

Fit

W jaki sposób szukamy cenionego dentysty bądź renomowanego gabinetu dentystycznego, gdy ból zęba staje się bardzo uciążliwy

Dokuczliwy ból zęba może zarówno pokrzyżować ambitne plany na przyjemne spędzenie popołudnia w gronie przyjaciół, jak i stać się powodem nieprzespanej nocy. Przeważnie Polacy długo zwlekają z umówieniem wizyty u dentysty, szczególnie jeśli wiedzą, że ubytek jest niewielki.

Fit

Gryzaki tommee tippee, butelki dla niemowląt

W dzisiejszych czasach wybór rzeczy dla dzieci jest ogromny. Dużo rzeczy da się znaleźć w sklepach stacjonarnych i w różnych sklepach internetowych. Rzeczywiście trudno jest się zdecydować, które rzeczy zakupić.

Dziecięce trendy

Strategia walki lekarzy stomatologów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które nazywa się paradantozą.

Niejednokrotnie pacjenci użalają się swym stomatologom, że podczas gryzienia twardszych produktów dokucza im ból, a przy szczotkowaniu zębów zdarzają się krwawienia z dziąseł. Skutkiem tych dokuczliwości może być np. zła szczoteczka albo pasta albo niewłaściwa metoda szczotkowania. Prowadzi to do odsłonięcia szyjek zębów, inaczej korzeni, a w rezultacie do ich nadwrażliwości i boleści.

Fit

W jaki sposób obecnie dobrze pielęgnować swoje zęby?

Właściwa higiena uzębienia jest konieczna. Dzięki temu nie stracimy idealnego uśmiechu, a nasze zęby będą prezentować się idealnie. Aby właściwie dbać o pielęgnację zębów i dziąseł, należy dowiedzieć się, jak fachowo i bezboleśnie dla dziąseł szczotkować zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak skutecznie je odżywiać, aby nie mieć próchnicy. Aby nie uszkodzić dziąseł musimy kupować delikatne szczoteczki do zębów. Szczoteczka powinna być zmieniana minimalnie raz na dwa miesiące, a co jakiś czas powinniśmy ją oczyścić płynem antybakteryjnym.

Fit