Tag Archive: dłużnik

dłużnik

Windykacja

W jaki sposób mogą pomóc nam doświadczeni w windykacji eksperci?

Co można zrobić, by poprawić funkcjonowanie branży takiej jak windykacja w naszym kraju? Profesjonaliści nieustannie opracowują kolejne techniki funkcjonowania, dzięki czemu mogą osiągać odpowiednie rezultaty. Zadaniem każdej firmy windykacyjnej jest stawanie na straży norm społecznych i prawnych oraz pewnego edukacja obywateli. Niezwykle znaczące jest to, by wszelkie zobowiązania były regulowane w terminie, ponieważ jedynie wówczas możemy czuć się spełnieni i zadowoleni z siebie, a także z gospodarki w Polsce.
windykacja

Sprzedaż spółek w stolicy – szybkie podsumowanie branży

Los lubi płatać różne figle. Niestety czasami stajemy w obliczu dziwnych sytuacji, z rozwiązaniem których miewamy niemałe komplikacje. Nie wynika to z naszej niezaradności, lecz z zawiłości systemu i zasad prawa, z którymi przeciętny przedstawiciel społeczeństwa zwykle nie ma żadnej styczności.
Dobrym przykładem niecodziennych sytuacji jest próba wyegzekwowania pieniędzy od dłużnika.
Dług

Jakie działania przeprowadza komornik? Jaka jest jego rola? Co należy wiedzieć na ten temat?

Najważniejszym celem działań prowadzonych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika należności należnych wierzycielowi – są one odzyskiwane z majątku dłużnika. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, iż do obowiązków komornika nie będzie należeć ocena zasadności długu. W kwestii wierzyciela, nie komornika, należy wyznaczenie, z czego egzekucja będzie odzyskiwana. zleceniodawca musi wówczas liczyć się z tym, że zdobędzie informację o braku szansy ściągnięcia długu. Co w takim wypadku robić? Jak wyegzekwować dług?