Tag Archive: czynniki

czynniki

mężczyzna

Mężczyzno! Już dziś zatroszcz się o swoje zdrowie

Obserwując obecny rozwój świata możemy zauważyć, iż mamy do czynienia ze wzrastającą ilością czynników negatywnie wpływających na nasz organizm. Zanieczyszczone środowisko, niedobra dieta czy stres to tylko kilka przyczyn, przez które stan organizmu człowieka może ulegać pogorszeniu. Zgodnie ze statystykami zdecydowanie słabszą odpornością na tego typu czynniki charakteryzują się mężczyźni.
w parku

Wspaniała pogoda a tu alergia. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

niemiłe to, kiedy świeci słońce, temperatura wzrasta, ostatki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy kichać i generalnie nieprzyjemnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie przyprawiają o ból głowy, katar i okropne humor, a my sobie myślimy i podziwiamy troszkę z zawiścią tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No cóż… Mimo tych nieprzyjemności nauczyliśmy się funkcjonować z taką przypadłością.
jazda rowerem

Kontuzja? Nie martw się, spróbuj najskuteczniejszej terapii

Szusujesz na nartach, stok jest świetnie przyszykowany, śnieg świeży, ale właściwie ubity, słońce pięknie świeci, a pogodne niebo oznajmia, że to będzie wspaniały wypoczynek. Jeździsz cały dzień, w kolejny dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, że stok jest już trochę w gorszym stanie. Twierdzisz, iż to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do około ośmiu stopni na plusie), a również przez coraz więcej narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednak niezmordowanie, aż… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, że jesteś zmuszony zrezygnować ze zjazdów już do końca urlopu. A co dalej?