Tag Archive: czynniki

czynniki

mężczyzna

Mężczyzno! Już dziś zatroszcz się o swoje zdrowie

Rozważając aktualny rozwój świata łatwo dostrzec, że mamy do czynienia ze wzrastającą ilością czynników negatywnie oddziałujących na nasze zdrowie. Zanieczyszczenie środowiska, zła dieta czy stres to tylko kilka powodów, przez które stan organizmu człowieka może ulegać pogorszeniu. Zgodnie ze statystykami zdecydowanie mniejszą odpornością na tego typu czynniki cechują się mężczyźni.
w parku

Wspaniała pogoda a tu alergia. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

niemiłe to, kiedy świeci słońce, temperatura wzrasta, pozostałości śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie źle się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i nieprzyjemne humor, a my sobie myślimy i podziwiamy trochę z zazdrością tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No cóż… pomimo takich ograniczeń nauczyliśmy się żyć z tego typu chorobą.
jazda rowerem

Kontuzja? Nie martw się, spróbuj najskuteczniejszej terapii

Szusujesz na nartach, stok jest świetnie przyszykowany, śnieg świeży, ale właściwie ubity, słońce pięknie świeci, a pogodne niebo oznajmia, że to będzie wspaniały wypoczynek. Jeździsz cały dzień, w kolejny dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, że stok jest już trochę w gorszym stanie. Twierdzisz, iż to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do około ośmiu stopni na plusie), a również przez coraz więcej narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednak niezmordowanie, aż… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, że jesteś zmuszony zrezygnować ze zjazdów już do końca urlopu. A co dalej?