Tag Archive: człowiek

człowiek

szczoteczka do zębów

Szczoteczki soniczne są naprawdę skuteczne!

Czy należy mieć ładne uzębienie? Bez najmniejszego cienia wątpliwości tak! W końcu większość osób chce posiadać ładny uśmiech. Zresztą nie chodzi tylko o to, aby pięknie się uśmiechać, chociaż to jest bardzo istotne. Trzeba również wiedzieć, że tak naprawdę często zaniedbane zęby powodują, iż po prostu mamy nieświeży oddech. Poza tym, pewnie skarżymy się na bóle zębów.
ludzie projektujący kampanie

Kampanie społeczne przekazują wiadomości w temacie ważnych zdarzeń, warto je śledzić

Każdego dnia człowiek spotyka przeróżne ważne przekazy skierowane ku jego osobie. Obecnie można je dostrzec doprawdy wszędzie: na ulicach, w prasie, internecie, programie telewizyjnym. Za ich pomocą twórcy kampanii społecznych próbują dotrzeć do odbiorców i dostarczyć im ważne informacje. Im ciekawiej prezentuje się konkretna kampania, tym większe szanse, że dotrze do swych odbiorców oraz zostanie dostrzeżona.
wózek osoby niepełnosprawnej

Rzeczywistość w pełni sprawnych a funkcjonowanie chorych

Wbrew poprawnym politycznie deklaracjom stwierdzam, że świat jest urządzony dla w pełni zdrowia, w mocy życia, ludzi. W zależności od kraju, czy jest bardziej cywilizowany czy jednak mniej, zauważymy niepozostawiające wątpliwości różnice, jednakowoż smutny wniosek jest taki, iż w Polsce jest jeszcze wiele do stworzenia, zarówno w dziedzinie infrastrukturalnej a także typowo mentalnej.
okulista

Leczenie laserowe wad wzroku- sprawdź rzetelne informacje na ten temat

W tych czasach można stwierdzić nie ma rzeczy niemożliwych. Musimy tylko mieć świadomość, że mnóstwo spraw można pozałatwiać. Przykładowo kłopoty ze wzrokiem nie zawsze muszą kończyć się permanentnym dyskomfortem bądź też, co gorsza utraceniem wzroku, dziś możemy postawić na zabieg, który pomoże nam w poprawie stanu naszego widzenia.
szpital

Pijawki na każdą przypadłość!

Pojęcie medycyny alternatywnej w Polsce jest nieustannie kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju orzekana jest jako metoda alternatywna, w Chinach uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z zabiegami z wykorzystaniem pijawek. Pacjent, który informował w czasie wizyty lekarskiej o zabiegu hirudoterapii zazwyczaj spotykał się z sarkastycznym uśmiechem.
operacja kolana

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak dziś, przy ogromnych możliwościach w doborze miejsca i ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie jedynie futbolu oraz siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków ze spadochronu jak również przeróżnego typu sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, aby co pewien czas mieć wymagające badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB i badanie moczu; ponadto jest obecna możliwość bardziej precyzyjnych badań, tych jak dla przykładu badanie ortopedyczne bądź u okulisty, neurologiczne bądź laryngologiczne.
psychoterapeuta

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez rozwój osobisty po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „naprawy” jest nasza psychika. Mając problem w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.
dentysta w pracy

Możliwość poszerzenia wiedzy dla stomatologów

W każdym zawodzie bardzo istotne jest przyswajanie nowych umiejętności i nieustanne poszerzanie wiedzy. Zwłaszcza, jeżeli pracujemy w zawodzie, w którym następuje ciągły rozwój metod i technologii, jak choćby stomatologia. Powinniśmy przeznaczyć wakacyjne miesiące na wyszukanie dla siebie ciekawych szkoleń i kursów.

Praktyczne ciuchy dla niemowlaków

Kiedy w naszym domu pojawia się nowy członek rodziny, wszystkich ogarnia euforia. Jest to bardzo radosny okres, który będziemy z pewnością pamiętać latami. Jednak kiedy chwila ta ma miejsce w okresie zimowym, musimy ostrożnie komponować ubiór dla malca wybierającego się na przechadzkę.