Tag: cukrzyca

cukrzyca

Metody na obniżenie wydatków powiązanych z używaniem zestawów infuzyjnych

Jednym z wyrobów medycznych, które są popularne osobom chorym na cukrzycę są zestawy infuzyjne. Pozwalają one na bezpieczniejsze przyjmowanie przez pacjenta innych dawek insuliny. Nikogo nie musi dziwić, że osoby chore na cukrzycę starają się w jaki sposób najbardziej obniżać koszty własnego leczenia.

Fit

Duże zainteresowanie zabiegami z obszaru ginekologii plastycznej.

W ostatnim czasie da się dostrzec duże zaciekawienie zabiegami z obszaru ginekologii plastycznej. Pozostaje to powiązane z tym, iż kobiety znacznie częściej zwracają uwagę nie tylko na własne zdrowie, ale i na estetykę ciała. Wobec tego zależy im także na tym, aby pod względem ich budowy anatomicznej wszystko okazało się w idealnym porządku. Z tej przyczyny można dostrzec rosnące zainteresowanie klinikami ginekologicznymi.

Fit

Napar z ziela – roślina młodości. Spójrz na ważne informacje!

Herbata (a więc napar z rośliny Camellia sinensis) jest doceniana i rozchwytywana przez rzesze ludzi w niemalże wszystkich krajach świata od wielu stuleci. W krajach takich jak Chiny, Japonia bądź też Wyspy Brytyjskie jest ona niezwykle ważnym składnikiem dziedzictwa kulturowego oraz tradycji. Istnieje sporą ilość odmian herbaty, jakie wyróżniają się odmiennym smakiem, mocą, zapachem i kolorem jak i działaniem.

Fit

W jakiej sytuacji musimy zrobić badanie usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy nazbyt częste robienie USG może być szkodliwe dla dziecka. kwestia nie jest taka oczywista, gdyż jak tłumaczą niektórzy kwestia nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż podczas badania są obecne fale ultradźwiękowe o niekonkretnym, raz wyższym, raz mniejszym nasileniu, a wszystko to zależne jest od rodzaju tego typu badania. jednakże trzeba już na wstępie uspokoić, że USG nie jest groźne dla zdrowia malucha. Oto dowód.

Fit

Zjawisko niepłodności|Jak poprawić płodność

Niepłodność jest problemem, z którym ma do czynienia coraz więcej osób. Zalicza się więc w pewnym sensie do zjawisk mocno związanych z obecnymi czasami. Przyczyny tego zjawiska są rozmaite. Zależnie od przyczyny właśnie, leczenie niepłodności odbywa się na wiele rozmaitych sposobów. Podstawowym powodem powstawania niepłodności mogą być rozmaite schorzenia układu rozrodczego, a także inne, na przykład cukrzyca. W takich sytuacjach leczenie będzie polegało na wyleczeniu określonego schorzenia, o ile to możliwe.

Fit

Cukrzyca epidemią dwudziestego pierwszego wieku

Cukrzyca to pierwsza nie zakaźna choroba oceniona przez WHO za epidemię. Wedle najnowszych danych około 382 miliony ludzi na całym globie choruje na cukrzyce obydwu rodzajów (według badań z 14.11.2013). W naszym kraju chorych jest około 3 mln obywateli, co daje w przybliżeniu siedem procent populacji. Tendencja ta ma na nieszczęście kierunek rosnący.

Fit