Tag Archive: choroby

choroby

hospicjum domowe

Śląskie hospicjum – odpowiednia opieka dla pacjentów

Śmierć nigdy nie jest prosta. Osoby umierające niejednokrotnie nie mogą poradzić sobie z niechybnym końcem – jest to straszne wydarzenie tak samo dla nich, jak i otaczającej ich rodziny. Jeśli ciężko chorują, a każdy dzień łączy się z gehenną, warto rozważyć umieszczenie pacjenta w hospicjum.
images

Borelioza objawy i leczenie tej groźnej zarazy

Wszystkie choroby mają jakieś objawy, ale bywa, że i po oznakach ciężko jest dojść, co to za choroba. Ale jeżeli będziemy brać pod uwagę boreliozę, to objawy niemalże zawsze są bardzo podobne, ciężko, więc pomylić tę chorobę z inną. Borelioza objawy i leczenie tej wieloukładowej choroby zakaźnej jest trudne. Tak, więc powinniśmy pamiętać, że po przyjściu do domu z pikniku czy grzybobrania popatrzeć czy nie mamy gdzieś kleszcza, bo bakterie wywołujące boreliozę przenoszone są właśnie przez kleszcze.
dentysta

Jak właściwie zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

Żeby móc jak najdłużej cieszyć się uroczym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy myć je po jedzeniu. Zgodnie z powszechną opinią najgroźniejszym i najczęstszym zagrożeniem jest próchnica. Okazuje się jednak, że jeszcze częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Czym się objawia? W jaki sposób jej zapobiec? Czy da się ją wyleczyć?
kobieta

Nietrzymanie moczu w jaki sposób leczyć?

Kobiety uważają, że nietrzymanie moczu to normalny objaw starzenia i należy się z nim pogodzić. Wstyd oraz strach zwyciężają nad logiką. Niestety, bagatelizowanie problemu zwykle prowadzi do fatalnych sytuacji: utraty pracy, wyobcowania, a czasem nawet depresji. Niemniej jednak nietrzymanie moczu jesteśmy w stanie leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli wizyta u lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po zorientowaniu się w sytuacji, skieruje pacjentkę dalej – do ginekologa lub od razu do urologa.
lekarz

W jaki sposób ustrzec się przed groźnymi chorobami?

Zapewne każdy ma świadomość tego, że właściwie cały czas jesteśmy narażeni na najróżniejsze choroby, które mogą stanowić dla nas bardzo duże zagrożenie. Nikt nie może mieć stuprocentowej pewności co do tego, czy w którymś momencie w jego życiu nie spadną na niego duże problemy zdrowotne, które mogą następnie przerodzić się w coś rzeczywiście groźnego. Jeśli ktoś chce zatem znacznie ograniczyć ryzyko czegoś takiego, to przede wszystkim musi nieco bliżej zainteresować się całą nowoczesną medycyną, bo zawiera ona w sobie całe mnóstwo pomocnej wiedzy związanej z takimi właśnie rzeczami.
lekarz

Nie wszystkie schorzenia widać od razu

Istnieją takie choroby, które widać nagle, po prostu starczy, że popatrzymy na daną osobę i już zaznaczymy, iż jest schorowana. Ale są również takie choroby, które potrafią miesiącami rozwijać się w naszym organizmie nie dając o sobie w ogóle znać, a kiedy już się ukazują, to okazuje się, że jest zbyt późno. Przez to właśnie regularnie musimy udawać się do każdego specjalisty, tak żeby miał szanse on nas rzetelnie przebadać i by mógł powiedzieć, że nic złego się w naszym ciele nie dzieje.
gabinet ginekologiczny

Dermatolog Warszawa Ursynów raduje się doskonałymi opiniami

Czy posiadamy już swoich sprawdzonych doktorów?

Wiele schorzeń rozwija się po cichu i nawet mamy szansę sobie z tego nie wydawać sprawy, przez to tak ważne jest to, żeby wypełniać profilaktyczne testy, które dopomogą nam wykryć pierwsze nieprawidłowości. To właśnie spowoduje, że powinniśmy poszukać lekarza, do którego będziemy posiadali zaufanie i któremu będziemy zwierzać się z największych nawet problemów zdrowotnych.
chirurg ortopeda

Powrót do pełnej sprawności po chorobie – na jakie rozwiązania warto jest się obecnie faktycznie zdecydować?

Choroba to zawsze kłopotliwy okres, bez względu na to, z jakim schorzeniem się walczy. Bardzo problematyczne są w szczególności urazy w wyniku których pacjent jest unieruchomiony lub nie ma możliwości sprawnie się poruszać. Na szczęście, dziś medycyna prezentuje rzeczywiście świetny poziom, w związku z tym odzyskiwanie całkowitej sprawności jest zdecydowanie prostsze.
dziecko

Poszukaj odpowiedniej pomocy dla swojego dziecka, by zagwarantować mu zupełną sprawność

Wypadki, urazy, jak również wady wrodzone – istnieje mnóstwo przyczyn występowania nieprawidłowości w obrębie narządu ruchu u maluchów i osób dorosłych. W przypadku podejrzeń albo stwierdzenia jakiejś choroby, trzeba jak najprędzej szukać pomocy lekarskiej oraz zgłosić się do specjalisty. Nieleczone i zlekceważone dolegliwości potrafią się znacznie pogłębiać, jak też stać się przyczyną przykrych chorób oraz niepełnosprawności. W wypadku układu ruchu istotna okazuje się taka profilaktyka u najmniejszych, która już w czasie niemowlęcym zezwala dostrzec nieprawidłowości w budowie.
Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Zaawansowane technologie a medycyna

Od tysięcy lat ludzie nieustannie pokonuje następne granice. Rozwój cywilizacyjny jest naprawdę zniewalający. To co dla ludzi żyjących w naszych czasach określa się normalnym składnikiem rzeczywistości, dla naszych przodków byłby zapewne narzędziem szatana. Od czasu gdy człowiek miał możliwości czerpać korzyści ze swojego umysłu, przez cały czas chciał nie jedynie ułatwić sobie życie, ale także odkryć wszelkie zagadki kosmosu. Oczywiście, to przed nami jest długa podróż, ale każdy następny wynalazek to wielki skok do przodu.