Tag Archive: choroby

choroby

Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Zaawansowane technologie a medycyna

Od tysięcy lat ludzie nieustannie pokonuje następne granice. Rozwój cywilizacyjny jest naprawdę zniewalający. To co dla ludzi żyjących w naszych czasach określa się normalnym składnikiem rzeczywistości, dla naszych przodków byłby zapewne narzędziem szatana. Od czasu gdy człowiek miał możliwości czerpać korzyści ze swojego umysłu, przez cały czas chciał nie jedynie ułatwić sobie życie, ale także odkryć wszelkie zagadki kosmosu. Oczywiście, to przed nami jest długa podróż, ale każdy następny wynalazek to wielki skok do przodu.
dzieci

Opieka nad dzieckiem chorym na autyzm

Niepełnosprawność zalicza się do zjawisk, o jakich współcześnie słyszy się coraz więcej. Jest to na pewno korzystne zjawisko, gdyż o tej kwestii trzeba mówić bardzo dużo, w pierwszej kolejności o tym, w jaki sposób można niepełnosprawnym osobom ułatwiać życie na co dzień. Występuje dużo typów niepełnosprawności, w pierwszej kolejności może być ona fizyczna lub umysłowa. Niekiedy wynika to z choroby nabytej lub z przebytego wypadku, innym razem do głosu dochodzą wady wrodzone.
dentysta

Jak właściwie zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

By jak najdłużej radować się uroczym uśmiechem i zdrowymi zębami nie wystarczy że będziemy je myli po każdym posiłku. Zgodnie z powszechną opinią jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń dla zębów jest próchnica. Jednak okazało się, że częściej zęby atakuje parodontoza. Jakie są jej najczęstsze symptomy? W jaki sposób jej zapobiec? Jak ją wyleczyć?
Lekarz

Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Psychologowie oraz zaciekawieni tematyką ludzkiej psychiki profesjonaliści od lat zastanawiają się, które opcje leczenia tej choroby są najskuteczniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest również to, jak zmniejszyć niedobre dla psychiki skutki. Leczenie światłem, zwane również światłolecznictwem albo helioterapią polega na podejmowaniu różnych działań, które mają na celu pomoc pacjentom przy wychodzeniu z chorób głównie o podłożu psychicznym.
pogotowie

Zadbajmy o swoje zdrowie

Nasz tryb życia wyjątkowo szkodzi naszemu organizmowi. Codziennie narażamy się na mnóstwo niemiłych sytuacji. Bierzemy się na siebie o wiele za dużo, co, powoduje, że jesteśmy notorycznie zmęczeni i rozdrażnieni. Odbija się to bardzo źle nie tylko na naszym zdrowiu, ale również na stosunkach z rodziną. Nie potrafimy odnaleźć chwili, aby poświęcić im czas. Nie umiemy także odpoczywać. Przywiązani do komputerów, marnujemy wolny czas w czterech ścianach, zamiast wyjść i pooddychać świeżym powietrzem.
lekarz

Nie wszystkie schorzenia widać od razu

Są takie choroby, które widać od razu, po prostu wystarczy, iż popatrzymy na daną osobę i już powiemy, że jest schorowana. Ale są także takie choroby, które potrafią miesiącami rozwijać się w naszym wnętrzu nie pokazując o sobie w ogóle znać, a kiedy już się ujawnią, to okazuje się, iż jest za późno. Dlatego właśnie regularnie powinniśmy udawać się do każdego specjalisty, tak by miał szanse on nas rzetelnie zbadać oraz żeby mógł powiedzieć, że nic złego się w naszym organizmie nie dzieje.
images

Borelioza objawy i leczenie tej groźnej zarazy

Każda choroba ma jakieś oznaki, ale bywa, że i po objawach trudno jest dojść, co to za choroba. Ale jeżeli będziemy brać pod rozwagę boreliozę, to oznaki niemalże zawsze są identyczne, ciężko, więc pomylić tę chorobę z inną. Borelioza objawy i leczenie tej wieloukładowej choroby zakaźnej jest skomplikowane. Tak, więc pamiętajmy, że po przyjściu do mieszkania z łąki czy lasu popatrzeć czy nie mamy gdzieś kleszcza, bo bakterie, które wywołują boreliozę przenoszone są właśnie przez kleszcze.
depresja

Sprawdzony środek na zmagania z depresją sezonową

Za oknem szaro-buro i ponuro… Nadeszła jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – wmawiamy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i pesymizm przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
oko

Zmagasz się z kłopotami ze wzrokiem? Może przyszła najlepsza pora na właściwy zabieg?

Oko jest jednym z najważniejszych ludzkich narządów. Pozwala nam widzieć otaczający świat, poznawać otoczenie zmysłem wzroku, radować się pięknymi przedmiotami oraz komfortowo wypełniać zwykłe czynności. Kiedy pojawiają się komplikacje zdrowotne związane z oczyma, funkcjonalność człowieka znacząco się zmniejsza i okazuje się powodem dyskomfortu. Dlatego, kiedy miewamy do czynienia z jakimikolwiek zaburzeniami wzroku, nie można czekać na rozwój choroby i lepiej natychmiast udać się do okulisty.
images

Gabinety specjalistyczne skupiają się na leczeniu konkretnych chorób

Celem działania gabinetów specjalistycznych, jest zwłaszcza dokładne zajmowanie się poszczególną chorobą albo dolegliwością. Prosperowanie takiego typu gabinetów jest pozytywnym sygnałem dla pacjenta, ponieważ jest on poddany bardzo dobrej opiece fachowców, jacy w poszczególnej dziedzinie posiadają bardzo duże zdolności i potrafią precyzyjnie zdiagnozować konkretny stan pacjenta.
Sala szpitalna

To my decydujemy kto będzie naszym specjalistą rodzinnym

Należy sprawdzić kto ukrywa się pod spisem lekarz rodzinny z Warszawy. Kiedyś obywatele chodzili się leczyć do tego doktora, który właśnie przyjmował. Dzisiaj to wygląda trochę inaczej, bo należy się wpisać do danego doktora oraz należy iść tylko do niego, tak żeby posiadał on całkowity obraz naszej choroby i w razie konieczności na pewno był w stanie nam pomóc.