Tag Archive: ból

ból

dentysta w pracy

Możliwość poszerzenia wiedzy dla stomatologów

W każdym zawodzie bardzo istotne jest zdobywanie nowych umiejętności i nieustanne poszerzanie wiedzy. W szczególności, jeśli uprawiamy zawód, w którym następuje nieustanny rozwój metod i technologii, jak na przykład stomatologia. Warto przeznaczyć wakacyjne miesiące na poszukanie dla siebie interesujących szkoleń i kursów.
lekarz

Łóżka rehabilitacyjne i kule łokciowe to niejednokrotnie urządzenia, które pomagają chorym i starszym powrócić szybciej do formy

Ludzie po ciężkich incydentach i urazach niejednokrotnie są przykuci do łóżka, czasowo lub na stałe. W wielu przypadkach także spotyka to osoby starsze i bardzo chore. Perspektywa ta jest bardzo niemiła. Potrzeba rehabilitacji i nabycia specjalnego sprzętu to czasami jedyna opcja pomocy w takich przypadkach.
RTG kolan

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielkie obciążenie wytrzymują nasze nogi

Jeżeli chodzimy albo biegamy oddziałujemy na funkcjonowanie naszych stawów oraz wszystkich mięśni, które istnieją w naszym organizmie. Czasem starczy jedynie moment nieuwagi, by doznać jakiejś kontuzji, lecz jeżeli uprawiamy sport, to ma szansę się okazać, że przez te wszystkie lata nasze nogi były tak mocno obciążone, iż w pewnym czasie już nie będziemy mieli szansę grać, jeśli wcześniej nie zwrócimy się do lekarza i on nam nie dopomoże ze swoją wiedzą oraz doświadczeniem.
dentysta

Zadbajmy o uzębienie

Chyba nie ma innego specjalisty, którego tak bardzo się boimy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o ciarki na plecach. Najzabawniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim dorośli. Czy to jednakże wystarczający powód, by nie zaglądać do dentysty wcale? Najświeższe dane są wstrząsające. Większość Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że także nasze latorośle mają choroby uzębienia.
białe zęby

Zadbaj o zdrowy uśmiech

Zdrowe i ładne zęby to bez wątpienia ozdoba człowieka. Są oznaką zdrowia, dobrego samopoczucia a także szczególnej dbałości o ciało i ducha. Posiadacze pięknego uśmiechu sprawiają wrażenie szczęśliwych, zadowolonych z życia a co najważniejsze…młodszych.
lekarz

Urodziło ci się dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – zobacz, gdzie można się udać i kto może udzielić pomocy

Co w przeciągu całego życia jest najważniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Trzeba więc o nie dbać. Systematycznie się badać (profilaktyka jest niezwykle istotna już od pierwszych dni wszystkich ludzi), ćwiczyć, zdrowo jeść. Nasza kondycja jest niezwykle istotna. Dzięki niej jesteśmy wytrzymali. A można ją wytrenować jedynie wówczas, gdy mamy zdrowe stawy. Co zrobić, gdy pojawia się w nich pierwszy ból?
salon masażu

Z bólem walczyć można na różne sposoby. Warto zacząć od tych naturalnych.

Kiedy odczuwamy ból sięgamy po coś, co szybko przyniesie nam ulgę. Najczęściej są to tabletki z paracetamolem, ibuprofenem albo innym czynnym składnikiem|zawierające paracetamol, ibuprofen albo inny aktywny składnik. Leki te można dostać bez recepty w niemal każdym markecie i kiosku, a także na stacjach paliw. Fakt ten powoduje, że spożywamy je bez oglądania się na ewentualne konsekwencje.
lekarstwo

Jak pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację

Święta czy inne uroczystości to czas, gdy zazwyczaj odstępujemy od diety i zajadamy się smakołykami, wielokrotnie zawierającymi niemałe ilości tłuszczu lub cukru. Nie odmawiamy sobie kolejnego kawałka smakowitej pieczeni albo pysznie prezentującego się ciasta, bo przecież na co dzień nie zjadamy tak dużo, więc raz na pewien czas możemy sobie pozwolić. Niestety nasza wątroba nie zawsze się z nami zgadza, często odmawiając posłuszeństwa, co objawia się wzdęciami, bólami i innymi przykrymi przypadłościami. Wtedy idealną pomocą – rzecz jasna poza zrezygnowaniem z kolejnej dokładki – będą odpowiednie lekarstwa, jakich celem jest regeneracja wątroby.