Dobre buty dla malucha

dziecięce adiday
Zima powoli zmierza ku końcowi, przyszła więc pora wymienić garderobę na wiosenną, zaś zimową odłożyć na dno szafy. Jak wiemy, najbardziej wrażliwe na zmianę pogody są nasze pociechy, więc dobrze jest zainteresować się „co w trawie piszczy” w sezonie wiosna-lato 2015 w modzie dziecięcej. Ale nie będzie to przegląd najnowszych sukienek, a…butów.

buty dla dzieci
Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowa zasada – musi być oryginalnie i komfortowo. To prawda, nie jest to łatwa sprawa znaleźć półbuty, sandały i trzewiki dla swojej pociechy, pamiętając jednocześnie o tym, by były komfortowe, trwałe i piękne. W związku z tym eksperci od dziecięcego obuwia, projektanci oraz szewcy, bezbłędnie łączą funkcjonalność i wygląd, właśnie po to, by komfort nie ograniczał stylu.

odnośnik do ciekawej strony
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Fasony zaprojektowane specjalnie do uprawiania aktywności fizycznej, także eleganckie, wybierane na ważne rodzinne uroczystości – tyle modeli obuwia, ile okazji do ich noszenia. W obecnych czasach wybór dziecięcych bucików jest tak duży, że możemy znaleźć nie tylko trwałe obuwie, lecz co więcej takie, którego model i detale na pewno spodobają się małemu człowiekowi. Warto pamiętać, że w wybranych samodzielnie butach dziecko będzie chodziło o wiele chętniej niż w tych, o których zakupie sami zdecydujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest zaprezentowanie dziecku kilku modeli, aby dokonało własnego wyboru. Ofertę butów dla dzieci można zobaczyć w tym miejscu – tutaj więcej.

Pamiętajmy, że w modzie dziecięcej liczy się przede wszystkim praktyczność. Dziecku przede wszystkim powinno być wygodnie, przeszkadzać w zabawie. Istotne jest także bezpieczeństwo, z tego względu zrezygnujmy z ćwieków czy innych ostrych wykończeń.Niektórzy twierdzą, że najważniejsza jest usztywniona kostka (zobacz przeczytaj więcej tutaj). Inni, że odpowiednia podeszwa. Trwała skóra naturalna to dla wielu rodziców wyznacznik idealnych butów dla dziecka, inni zwracają uwagę na miękkie, higieniczne materiały, albo mówią, że ,,nóżka powinna oddychać!’’. I kto ma rację? Bez cienia wątpliwości wszyscy, albowiem idealnie dobrane buty to zdrowe nóżki dziecka!

Prawdziwe dzieciństwo jest pełne spacerów, maratonów oraz nauki jazdy na deskorolce. W wygodnych butach zabawa jest jeszcze lepsza!