Tag Archive: badania

badania

dziecko

Plusy i minusy specjalistycznych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka na pewno rozważa, jakie badania powinna zrobić, aby upewnić się, że nic nie zagraża zdrowiu jej dziecka. Przeważnie przy właściwym przebiegu ciąży, starczą typowe badania, wykonywane podczas wizyty u lekarza. Może się jednak zdarzyć, że ginekolog zleci ponadprogramowe badania po to, by pewnie zdiagnozować ujawnioną zaburzenie. Celem analiz prenatalnych jest szybkie wykrycie ewentualnych wad genetycznych płodu. Zleca się je w czasie trwania ciąży. Naturalnie w ten sposób wadę można też wykluczyć, jeśli specjalista stwierdził możliwość jej występowania na podstawie tradycyjnego USG.
w gabinecie ginekologicznym

Czym musi się odznaczać godny polecenia gabinet ginekologiczny? Na co pacjentki powinny zwrócić uwagę?

Pacjentki testujące nowy gabinet ginekologiczny oraz nieznanego im wcześniej specjalistę, u którego jeszcze nie miały okazji być podchodzą z pewną dozą dystansu do takiej wizyty. Chcą się upewnić czy to miejsce będzie dla nich dobre i czy mogą zaufać temu lekarzowi. Pierwsza rzecz to czystość i podejście lekarza do tego tematu. Kobiety muszą być uczulone pod tym kątem. Należy zwrócić uwagę choćby na to czy przy umywalce znajduje się płyn do zdezynfekowania rąk. Podczas takich wizyt zwraca się też uwagę na rodzaj sprzętu, w który wyposażony jest gabinet.
skóra - odzwierciedlenie

Zadbaj o własne ciało – w jaki sposób pozbyć się niechcianego tłuszczu

Okres letnio-wakacyjny zbliża się w bardzo szybkim tempie. Pora więc zabrać się za siebie – poprawić formę, wyrzeźbić muskulaturę i pozbyć się nadprogramowych kilogramów przez jakie czujemy się ospali i ociężali. Sposobów na letnią regenerację i powrót do dobrej kondycji jest wiele, zaczynając od treningów interwałowych, crossfit albo też specjalne programy odchudzające. A co jeżeli musimy pozbyć się tłuszczu w jak najkrótszym czasie?

bank genów

Dlaczego warto zrobić morfologię krwi i czego możemy się dowiedzieć z takiego badania ?

Każdy co jakiś okres winien zrobić całościowe badania. Nie idzie o to, by zrobić je wówczas, gdy coś nam dolega, lecz żeby zapobiec schorzeniu lub wykryć ją we wczesnym etapie, warto je robić zapobiegawczo. Istotnym i bezproblemowym jest badanie krwi(Wrocław). Do badania bierze się krew z naczyń krwionośnych i na tej bazie można sprawdzić morfologię krwi to znaczy ustalić liczbę krwinek czerwonych, białych, poziom hematokrytu i poziom hemoglobiny.
zdrowie - landszaft

Kobieto – nie daj się pokonać chorobie i badaj się regularnie u ginekologa!

Wizyty u lekarza to bez wątpienia nic przyjemnego – oczywiście pomijamy osoby., które prawdopodobnie są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednak w większości wypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zazwyczaj unikamy tego jak ognia, z drugiej jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że niewątpliwie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – właściwie każdy z nas zna to przysłowie, jednak ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania niejednokrotnie pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.

images

W jaki sposób z powodzeniem leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?

Większość osób w związkach planuje posiadanie dziecka. Niestety niekiedy okazuje się, iż nawet najbardziej wzmożone starania są nieefektywne. W wielu przypadkach problemem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można próbować walczyć z tego typu problemami. Jeśli więc obawiamy się u siebie niepłodności, pierwszym etapem powinna być przede wszystkim konsultacja z lekarzem specjalistą.
gabinet-lekarski

W przypadku, jeśli zamierzasz projektować swój gabinet lekarski albo przychodnię, musisz nabyć właściwe wyposażenie

Nowoczesne gabinety lekarskie są bardzo porządnie wyposażone, dzięki czemu diagnozy w nich wykonywane mogą odznaczać się wysokim komfortem. W wypadku, jeżeli zamierza się otworzyć działalność związaną z kliniką medyczną, powinno się pomyśleć o wyborze odpowiednich elementów wyposażenia oraz urządzeń. Na szczęście dzisiaj to już nie problem, bo w sklepach medycznych można znaleźć wszystko, co jedynie będzie niezbędne. Znaczne urozmaicenie w asortymencie powoduje, że każdy wyszuka wyposażenie idealne dla siebie.
u dermatologa

Z kłopotami cery warto powalczyć

Czy wprowadzając frazę dermatolog Warszawa dotrzemy do tego najwspanialszego?

Każdy chce wyglądać jak najładniej, dlatego dbamy o własną figurę, staramy się jak najwspanialej odżywiać, używamy przeróżnych kremów, mających świetnie oddziaływać na naszą skórę. Niestety czasami na naszym ciele zjawiają się niepożądane krostki, przebarwienia oraz suche placki, z którymi samodzielnie nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Lekarz

Jak znaleźć najlepszego lekarza w Krakowie

W dzisiejszych czasach wiele problemów ze sprawami zdrowia mogą pomóc rozwikłać najlepsi specjaliści. Niemal każdy czasem przechodzi rozmaite kłopoty w swoim życiu, z którymi organizm sam często nie daje sobie rady. Rozmaite kłopoty natury neurologicznej związane z karierą zawodową, czy codziennym funkcjonowaniem potrafią nie tylko pogarszać samopoczucie, ale nieleczone nieraz się pogłębiają.
Pies

Kiedy trzeba wykonać test w kierunku obecności pasożytów

Posiadacze zwierząt domowych, psisków i kotków niejednokrotnie mają do czynienia z robakami. Zwierzęta po prostu czasami wnoszą pasożyty, głównie jeśli są to młode zwierzęta. W owym wypadku podejście jest dość proste. Należy udać się do lekarza weterynarii i odpowiednie specyfiki zaordynować zwierzakowi. Nie koniec jednak na tym.