Tag: antybiotyki

antybiotyki

Kraków – miasto medycyny

Wiedza lekarska zrobiła dość niemały postęp w ostatnich dekadach. Wróćmy do początku stulecia, gdy wszak dotąd nie znano ani natury bakterii i wirusów, ani antybiotyków, zdając się w leczeniu chorób jedynie na zielarzy poruszających się zwykle trochę po omacku, albo fachowców, jacy zależnie od charyzmy i kontaktów mogli promować w świecie lekarzy naprawdę niegodne praktyki, posiadając przy tym sławę, chwałę i majątek. A nawet w ostatniej połowie minionego stulecia zupełnie popularna była lobotomia. Ludzie uznali lobotomię, chociaż zabijała.

Fit

O okolicznościach w jakich poszukujemy doktora, który specjalizuje się w leczeniu chorób połączonych z jakością widzenia

Choroby i pozostałe nieszczęścia towarzyszą istotom ludzkim od zawsze. Chcąc przeżyć, nasi antenaci mieszali, a potem aplikowali sobie najprzeróżniejsze specyfiki, o których obecnie nikt nawet nie pomyśli. Bądź co bądź efektywność kuracji była dyskusyjna, wyzdrowienie stawało się kwestią fortunnego zbiegu okoliczności, a choroby oczu nie były tutaj wyjątkiem.

Fit