Tag Archive: antybiotyki

antybiotyki

okulary

O okolicznościach w jakich poszukujemy doktora, który specjalizuje się w leczeniu chorób połączonych z jakością widzenia

Schorzenia i pozostałe nieszczęścia towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Pragnąc przeżyć, nasi przodkowie sporządzali, a później aplikowali sobie najróżniejsze preparaty, o których teraz nikt nawet nie pomyśli. Bądź co bądź efektywność kuracji była dyskusyjna, wyzdrowienie stawało się sprawą fortunnego zbiegu okoliczności, a choroby oczu nie były tutaj wyjątkiem.
Lekarz

Kraków – miasto medycyny

Medycyna zrobiła całkiem spory krok w ostatnich dekadach. Cofnijmy się do początku wieku, gdy wszak dotąd nie znano ani istoty drobnoustrojów i wirusów, ani antybiotyków, oddając się w kurowaniu schorzeń jedynie na farmaceutów poruszających się często trochę z zawiązanymi oczami, albo fachowców, jacy w zależności od zdolności przemawiania i znajomości potrafili rozpowszechniać w świecie lekarzy naprawdę niegodziwe praktyki, zdobywając przy tym sławę, wdzięczność ludzi i pieniądze. Przecież jeszcze w ostatniej połowie minionego wieku całkiem powszechna była lobotomia. Ludzie uznali lobotomię, mimo że zabijała.