Tag: alergia

alergia

Początkowe znaki alergii to istotny sygnał ostrzegawczy

Kichanie przy skoszonej trawie, pieczenie oczu po przytuleniu psa czy też wysypka po zjedzeniu jakiejś potrawy – wszystko to będzie objawami coraz częściej występujących alergii. Lecz specjaliści od leczenia alergii nie muszą narzekać na brak pacjentów, wręcz przeciwnie, ich ilość cały czas wzrasta. Mówi się, że kilkadziesiąt procent społeczeństwa jest na jakiś alergologiczny czynnik wrażliwa, a w coraz większej ich liczbie występują objawy. Do najbardziej powszechnych substancji alergennych zalicza się pyłki drzew i traw, z tego też powodu dla każdego alergika wiosna to najbardziej nielubiana pora roku. Lecz to nie wszystko, bowiem uczulać może dużo więcej substancji. Wielu ludzi powinno unikać kotów oraz psów, inni z kolei nie mogą jeść pewnych potraw lub używać kosmetyków które zawierają jakąś grupę substancji. Szacowane jest, że liczba wszystkich substancji uczulających sięga kilkunastu tysięcy, ale bardzo duża liczba chorych ma problemy z pyłkami. Jeżeli więc ktoś będzie miał objawy takie jak powtarzające się swędzenie oczu, katar czy wysypki, to powinien zbadać się, czy nie jest chory. Odpowiednio wczesne zdiagnozowanie problemu daje duże szanse na przyhamowanie choroby albo nawet całkowite wyleczenie.

Fit

Wybierz sprawdzone materiały dla alergików

Przeważnie jeśli sami jesteśmy alergikami, lub są nimi nasze maluchy, to boimy się, iż nie uda nam się do nich dostać takich materiałów, które nie wywoływałyby alergii. Jednak jak się okazuje coraz częściej producenci przeróżnego typu materacy oraz poduszek pamiętają też o takich osobach z alergią i odpowiednio dla nich opracowują materace z dobrych produktów.

Fit

Alergia na trawy

Przykre to, kiedy wychodzi słońce, temperatura wzrasta, resztki śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy kichać i generalnie nieprzyjemnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu powodują ból głowy, katar i niedobre usposobienie, a my sobie dumamy i podziwiamy troszkę z zawiścią tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No coż… pomimo tego typu utrudnień nauczyliśmy się żyć z tą przypadłością.

Fit