Tag Archive: alergia

alergia

trawy

Alergia na trawy

nieprzyjemne to, kiedy pojawia się słońce, temperatura wzrasta, ostatki śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie nieprzyjemnie się czuć. przechadzki czy porządki na świeżym powietrzu powodują ból głowy, katar i nieprzyjemne samopoczucie, a my sobie dumamy i podziwiamy troszkę z zawiścią tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No coż… Mimo tych ograniczeń nauczyliśmy się żyć z tego typu dolegliwością.
Chroń dziecko przed alergią!

Początkowe znaki alergii to istotny sygnał ostrzegawczy

Kichanie przy skoszonym sianie, swędzenie oka po przytuleniu kota albo wysypka po zjedzeniu jakiejś potrawy – wszystko to będzie objawami coraz nagminniej spotykanych uczuleń. Niestety specjaliści od leczenia alergii nie mogą marudzić na brak chorych, wręcz odwrotnie, ich ilość cały czas wzrasta. Szacuje się, że nawet połowa społeczeństwa jest na jakiś czynnik alergologiczny wrażliwa, a w coraz większej ich liczbie występują objawy. Do najbardziej powszechnych alergenów zalicza się pyłki drzew i traw, dlatego też dla wszystkich alergików wiosna to mało lubiana część roku. Lecz to nie koniec, gdyż uczulać może dużo większa ilość substancji. Wielu ludzi powinno unikać kotów oraz psów, z kolei inni nie mogą spożywać pewnych produktów albo używać kosmetyków zawierających jakąś grupę substancji. Szacowane jest, że liczba wszystkich substancji uczulających sięga kilkunastu tysięcy, ale największa grupa chorych ma problemy z pyłkami. Jeżeli więc ktoś będzie miał objawy takie jak powtarzające się pieczenie oczu, wysypki lub katar, to powinien zbadać się, czy nie jest uczulony. Odpowiednio wczesne wykrycie alergii daje sporo szans na przyhamowanie choroby albo nawet zupełne wyleczenie.
Alergia u dziecka

Wybierz sprawdzone materiały dla alergików

Głównie kiedy my jesteśmy alergikami, lub są nimi nasze pociechy, to obawiamy się, że nie uda nam się do nich zainkasować takich materiałów, które nie wywoływałyby alergii. Jednak jak się okazuje znacznie częściej wytwórcy różnorakiego rodzaju materacy oraz poduszek rozmyślają również o takich osobach z alergią oraz odpowiednio dla nich opracowują materace z właściwych produktów.