Tag Archive: alergia

alergia

Chroń dziecko przed alergią!

Początkowe znaki alergii to istotny sygnał ostrzegawczy

Kichanie przy skoszonej trawie, pieczenie oczu po pogłaskaniu psa albo kota albo bąble na twarzy po spożyciu jakiejś potrawy – to wszystko będzie objawami coraz częściej spotykanych uczuleń. Lecz lekarze od alergii i uczuleń nie muszą narzekać na brak chorych, wręcz przeciwnie, ich liczba bez przerwy rośnie. Szacuje się, że nawet połowa społeczeństwa może być na jakiś alergologiczny czynnik wrażliwa, a w coraz większej ich liczbie zaczynają występować objawy. Do najpowszechniejszych alergenów zalicza się pyłki drzew i traw, z tego też powodu dla wszystkich alergików wiosna to mało lubiana pora roku. Lecz to nie koniec, gdyż uczulać może znacznie więcej czynników. Wielu ludzi musi unikać kotów oraz psów, inni z kolei nie mogą jeść pewnych potraw albo używać kosmetyków które zawierają określone substancje. Szacowane jest, że ilość wszystkich substancji uczulających sięga dwudziestu tysięcy, ale bardzo duża grupa chorych ma problemy z pyłkami. Jeżeli więc ktoś będzie miał objawy takie jak występujące często swędzenie oczu, katar czy wysypki, to musi zbadać się, czy nie jest uczulony. Odpowiednio wczesne wykrycie alergii daje sporo szans na przyhamowanie choroby lub nawet całkowite wyleczenie.
trawy

Alergia na trawy

Przykre to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, resztki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie nieprzyjemnie się czuć. Spacery czy porządki na świeżym powietrzu powodują ból głowy, katar i złe usposobienie, a my sobie dumamy i podziwiamy ciut z zawiścią tych wszystkich, którym nie doskwiera alergia. No coż… Mimo tego typu nieprzyjemności nauczyliśmy się żyć z taką przypadłością.
Alergia u dziecka

Wybierz sprawdzone materiały dla alergików

Głównie kiedy my jesteśmy alergikami, lub są nimi nasze pociechy, to obawiamy się, że nie uda nam się do nich zainkasować takich materiałów, które nie wywoływałyby alergii. Jednak jak się okazuje znacznie częściej wytwórcy różnorakiego rodzaju materacy oraz poduszek rozmyślają również o takich osobach z alergią oraz odpowiednio dla nich opracowują materace z właściwych produktów.