Jakie warunki należy osiągnąć, żeby korzystać z programu Mieszkania dla Młodych?Program Mieszkania dla Młodych to z pewnością wyśmienita pomoc dla młodych osób, które zamyślają kupno pierwotnego mieszkania. W ramach tego programu młodzi ludzie zdołają korzystać z pomocy państwa oraz zdobyć dofinansowanie. Wielkość dofinansowania zależy od wielu przeróżnych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości rodziny, posiadanych najmłodszych i tak dalej. A kto może skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych i jakie warunki musi spełniać?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z planu mdm mogą skorzystać zarówno jednostki samotne, jak także młode małżeństwa i familie z dziećmi. (Mieszkania (nasza strona) w Krakowie) Chociaż, żeby tak było należy realizować konkretne wyznaczone warunki. W pierwszej kolejności nie wolno być posiadaczem żadnego innego lokalu. Jeśli mieliśmy własne mieszkanie w przeszłości, także nie możemy skorzystać z planu mdm. Zasada ta nie dotyczy jedynie postaci/rodzin z trójką najmłodszych. Starając się o dofinansowanie z planu mdm – nie wolno mieć więcej aniżeli 35 lat – w razie małżeństwa pobiera się pod uwagę wiek młodszego współmałżonka. Warunek ten nie dotyczy ludzi i rodzin z trójką najmłodszych. Kolejną zasadą, którą trzeba spełnić, jest zaciągnięcie kredytu chociaż na 50 procent opłaty mieszkania, minimum na 15 lat. Znacząca jest też cena mieszkania, nie może ona wyprzedzić wskaźnika, jaki wyznaczany jest dla konkretnej lokalizacji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Chcąc zdobyć dotację z programu MDM, należy dodać do wniosku o kredyt wniosek o dotację. Naturalnie musimy także wybrać bank czy też banki, które pobierają udział w programie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, jakie biorą udział w projekcie mieszkania (świetna strona) Dla Młodych odszukamy na stronie www Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona regularnie aktualizowana. Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, powinno skontaktować się z wybranym bankiem czy bankami, aby upewnić się co do prowadzonej procedury oraz dokumentacji, którą musimy zaprezentować/złożyć.

Tagi: , , ,