jak kupować dobry biustonosz?


Wybierając rodzaj stanika każda pani powinna pamiętać, że powinno się go dostosować do kondycji piersi i wybrać należytą konstrukcję, także porządnie dopasować wymiar. Źle dostosowany numer może owocować bólem pleców, a nawet deformacją piersi. Ciężar piersi utrzymuje się na obwodzie, dlatego niezwykle ważne jest dokładne zmierzenie owej partii sylwetki. Dzięki temu stanik będzie stanowił porządne wsparcie dla kręgosłupa.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Bardotka to stanik, jaki charakteryzuje się tym, że górna linia miseczek prowadzi poziomo w poprzek piersi. Ramiączka umiejscowione są szerzej aniżeli w innych modelach biustonoszy, co razem z kształtem miseczek daje w efekcie dekolt w kształcie kwadratu. Miseczki mają najczęściej fiszbiny, nieraz są również usztywnione. Poprzez usztywnienie miseczek powiększają biust – bardotka pasuje do większości dekoltów. Dodatkowo posiadają wcięcia na poduszeczki kształtujące i unoszące biust. Górna część miseczki jest zaokrąglona i ściśle przylega do biustu. Bardotka ma grube, odpinane ramiączka, a w środku wykończona jest silikonową taśmą, która podtrzymuje stanik po odpięciu ramiączek.

Bardotka bardzo dobrze powiększa biust i zaokrągla go, powinny go nosić i kobiety o niewielkich piersiach, i o pełnym biuście. Bardotka (kliknij) to stanik na wielkie wyjścia, gdyż najczęściej kupujemy go do sukien wieczorowych, oraz ślubnych. Dużo z owych gatunków ma odkryte ramiona, więc przydatny jest stanik bez ramiączek, który przyzwoicie podtrzyma piersi i ładnie unosi je od góry. Poniektóre modele bardotki mają też nisko wyciętą linię między piersiami, dzięki czemu pasują do sukien wieczorowych o mocnym dekolcie schodzącym się w literę V.

bardotka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
Bardotka okaże się dobra bransoletka pozłacana dla kobiet posiadających biust w dobrej formie i sprężystości tak, aby za pomocą płytkich i wyciętych miseczek móc unieść piersi do góry. Bardotka to bardzo wdzięczny model biustonosza. Cudownie formuje piersi sprawiając że wyglądają bardzo ponętnie. Na wielkie wyjścia bardotka okaże się najlepszym wyborem. Istotne jest, ażeby w doborze należytego biustonosza pomogła kompetentna brafitterka, która odnajdzie odpowiedni wymiar i konstrukcję, oraz poradzi jak zakładać i nosić biustonosz – zobacz tutaj.