Każdy chory marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz w rzeczywistości niełatwo taką znaleźć, szczególnie jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji


O przychodniach, państwowych ośrodkach zdrowia i klinikach myślimy dopiero wtedy, gdy dopada nas wczesnowiosenne przeziębienie lub poważna choroba. A w przypadku najmłodszych należy koniecznie doliczyć badania bilansowe czy szczepienia. Najczęściej leczymy się w najbliższych przychodniach i m. in. dlatego chcemy, by tego rodzaju placówki w pełni zaspokajały nasze wymagania, co praktycznie graniczy z cudem, jeżeli mieszkamy na wsi. Bądź co bądź, każdy rekonwalescent dorzuci swoje własne żądania, ale w tym artykule postaramy skoncentrować się jedynie na uogólnieniach.

przychodnia

Autor: kris krüg
Źródło: http://www.flickr.com
W opinii pacjentów zarówno Przychodnia Zdrowie (tego typu placówka), jaki i inne takie ośrodki powinny mieć siedzibę w odnowionym obiekcie i zarazem posiadać rozmaite udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Bardzo ważną kwestią bywa właściwie wyposażenie toalet. Oczywiście nie mamy w tym miejscu na uwadze celulozowego papieru toaletowego, lecz tak użyteczne akcesoria, jak np. przewijaki dla małych dzieci oraz specjalne uchwyty dla osób mających spore problemy z poruszaniem się.

Niekiedy liczą się także prawie niezauważalne udogodnienia – kiedy przychodzi czekać ponad 10 minut na wizytę, to niektóre panie z chęcią przeglądnęłyby w tym czasie parę kolorowych czasopism. Kompleksowość oferowanych usług jest dla chorych sprawą najwyższej wagi. Jeśli w jednym budynku można i zapisać się na wizytę do ginekologa, i wykonać badanie USG czy rentgenowskie, to oczywiście nie ma potrzeby zajeżdżać kilka razy pod przychodnię. Tak samo istotne bywają długie godziny pracy placówki, kompetencja i uśmiech czterdziestolatek pracujących na recepcji. Natomiast bardziej kapryśni mężczyźni sformułują dodatkowe oczekiwania. http://www.przychodniazycie.pl/303,Gastrolog.html

Biznesmeni z pewnością docenią możliwość skorzystania z darmowego internetu oraz spokój pielęgniarek z gabinetów zabiegowych. Dla nieco przesądnych pań liczy się również i nazwa placówki – na przykład, Przychodnia Zdrowie natychmiast wywołuje pozytywne skojarzenia. W czasie wielkich upałów wszyscy, od pięcioletnich smyków zaczynając, a na staruszkach kończąc, docenią doskonale działającą klimatyzację. Na koniec należy koniecznie dopowiedzieć, że przeważnie przy przychodniach znajdują się doskonale zaopatrzone apteki, a sami pacjenci cenią nie tylko niemały wybór specyfików na ból brzucha czy gorączkę, lecz również przystępne ceny czy różne upusty.