Wszystko, co powinien wiedzieć chory, który podda się zabiegowi usuwania katarakty.


To, co musi wiedzieć chory, jaki podda się zabiegowi usuwania zaćmy zamieszczone jest w powyższym artykule. Z tego powodu, jeżeli ktoś bezpośrednio przygotowuje się do takiego zabiegu to powinien wiedzieć, że najrozsądniej będzie, gdy zaznajomi się z jego postanowieniami. Oczywiście, bez wątpienia o wszystkim będzie też poinformowany przez własnego okulistę, aczkolwiek tekst taki jak ten skierowany jest nie tylko dla pacjentów, lecz dla ich rodzin. Jeżeli już bowiem zostanie podjęta decyzja o skierowaniu pacjenta do operacji to bierze udział w tym nota bene cała rodzina. W pierwszej kolejności więc, jeszcze na długo przed terminem operacji chory powinien o siebie dbać. Nie będzie mógł zapomnieć o tak podstawowych sprawach jak zachowanie dobrego stanu wzroku, albo kontrola ciśnienia. Musi wykonać takie badania, które niezbędne będą przed zabiegiem, aby jak najlepiej mógł być przeprowadzony wywiad lekarski. Kiedy to zostanie zrobione to nie zostanie nic innego jak zgłosić się do kliniki na wykonanie zabiegu.

soczewka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszystkie operacje zaćmy robione pozostają w odniesieniu do określonego procederu. Po znieczuleniu oka wykonane jest małe nacięcie o szerokości 2 milimetrów, a za pomocą specjalnej pęsety zostaje uchylona przednia komora oka. To ułatwi dostęp do zmętniałej soczewki.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (http://novamedis.pl/) podobne materiały – one także są godne uwagi.

Taka soczewka zostaje usunięta, ponieważ utraciła swoją przejrzystość i jest wadliwa. Rozdziela się ją na niewielkie części i usunie za pomocą sondy. Wówczas czyści się też tylną komorę oka. Później zakłada się nową soczewkę – . Wykonuje się parę niewielkich nakłuć w celu domykania mikrocięcia i zabieg uznaje się za zakończony. Aktualnie zaćmę usuwa się za pomocą bezbolesnej techniki i już po kilku godzinach od przeprowadzenia zabiegu pacjent może zostać wypisany z kliniki, jeśli tylko nie będzie najmniejszych powikłań. Osoby, które będą podejrzewać u siebie kataraktę powinny wobec tego bezzwłocznie zgłosić się do okulisty, ponieważ przez to możliwe będzie zastosowanie u nich odpowiedniego leczenia.

oko

Autor: Nithi Anand
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy bez wyjątku chory musi zostać szczegółowo poinformowany przez lekarza prowadzącego w temacie tego, w jaki sposób musi się zachować przed samą operacją. Powinien też odmienić swój styl życia, a rezultaty kuracji okażą się lepsze. Zaćma to przypadłość, jaką można wyleczyć, aczkolwiek trzeba postępować rozsądnie w czasie kuracji.