Jakie są popularne metody ocieplania budynków, jakie plusy posiadają poliuteranowe pianki.Odpowiednie docieplenie swojego domu ma naprawdę duże znaczenie na jego późniejszą eksploatację. Dlatego też już na etapie budowy należy o tym pomyśleć, aby nie bawić się za jakiś czas w niewygodne remonty.

Jeżeli zaniedba się sprawę ocieplenia,

budowa domu

Źródło: flickr.com

to w pierwszej kolejności będzie trzeba dużo więcej płacić za ogrzewanie, różnice w wysokościach rachunków mogą nawet wynosić sto procent. Oprócz tego nieocieplone ściany czy sufity mogą przepuszczać zimno, więc nawet przy odpowiednim grzaniu komfort w pomieszczeniach nie będzie najwyższy. Sposobów ocieplania budynków jest parę, w ostatnim czasie naprawdę dużym zainteresowaniem cieszą się natryskowe pianki. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, bowiem używać je można zarówno do dachów płaskich i spadzistych, ale także stropów, ścian i podług. Dodatkowo dzięki technologii kładzenia otrzymuje się warstwę bez różnych łączeń i szczelin, więc zostają całkowicie wyeliminowane tak zwane mostki cieplne. Poza tym pianki są niezwykle trwałe i skuteczne, z tego też powodu chętniej się po nie zaczyna sięgać.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to często najcenniejsze źródło danych? Tak jest i w tym przypadku – gdy klikniesz ten link, znajdziesz inne cenne materiały.

Piankowa izolacja polega na tym, że na powierzchnię, jaką trzeba zaizolować nakłada niezbyt grubą warstwę pewnej substancji. Więcej informacji – . Ta robocza substancja będzie powstawała poprzez zmieszanie izocyjanianu i poliolu, i w ciągu kilku sekund wszystko reaguje, tworząc na sam koniec bardzo trwałą i wodoszczelną powłokę.

izolacja

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dachów ocieplanie polega na tym, że kładzione jest minimum trzy warstwy o grubości około 1,5 cm. W wielu przypadkach taka grubość w zupełności wystarczy, jednak w rzeczywistości i tak wszystko uzależnione będzie od potrzeb projektu.

Jeśli zainteresował Cię opublikowany na tej stronie artykuł, bez wahania przeczytaj dodatkowo towarzyszące informacje (https://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/montaz-paneli-fotowoltaicznych/) – one też są warte zainteresowania.

Technologia umożliwia jednoczesne położenie nawet dziesięć warstw, co będzie dawać kilkanaście centymetrów grubości i sprawdzi się przy największych nawet mrozach. Dużą zaletą pianek jest także ich cena. Szacuje się, że ocieplenie takim sposobem jest nawet kilkadziesiąt procent tańsze, niż na przykład wełną czy styropianem, a z pewnością jest również znacznie praktyczniejsze do kładzenia. W naszym kraju pianki stosowane są od dwóch dekad i jak na razie doskonale się sprawdzają.

Tagi: , ,