Jak wybrać właściwy dom pogrzebowy? Między innymi powinni oferować załatwianie wszystkich formalności związanych z pochówkiem


Kiedy odchodzi bliska osoba, wtedy zazwyczaj nie myślimy w ogóle o załatwianiu formalności związanych z pochówkiem. Wielu osobom ciężki jest się otrząsnąć z szoku, w jaki wpadają na wieść o śmierci bliskiej osoby. Jeśli już znajdziemy się w takiej sytuacji, wtedy wszystkie nasze siły musimy nakierować bez wątpliwości na jeden cel – znalezienie takiego zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z pogrzebem i nie będzie zawracać głowy rodzinie pogrążonej w żałobie.

pogrzeb

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Na co należy zwracać największą uwagę przy wybieraniu salonu pogrzebowego? Szczególnie unikajmy miejsc, które mieszczą się tuż obok szpitala. Zwykle oszołomione śmiercią najbliższej osoby w szpitalu osoby wychodzą ze szpitala i wówczas ich wzrok pada na bramę zakładu pogrzebowego. To zazwyczaj tam skierujemy wówczas swoje pierwsze kroki. Zwykle jednak takie zakłady pogrzebowe położone obok szpitali mają niezwykle wysokie marże. (Czytaj więcej)

Nieuczciwi właściciele cynicznie wykorzystują to, że pogrążona w bólu rodzina chce mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Jeżeli zatem masz wybierać konkretny zakład pogrzebowy, wtedy nie idź do tego położonego obok szpitala. W takich wypadkach kategorycznie nie będziesz szukał promocji, jednak zapewniamy Cię, że właściwie w każdym salonie pogrzebowym położonym nieco dalej od szpitala będzie o wiele taniej.

Dodatkowo zwracaj uwagę na to, czy zakład pogrzebowy posiada w swej ofercie propozycję organizacji całego pogrzebu kompleksowo. Jeśli nie ma w umowie tego typu zapisów, zazwyczaj oznacza to dla Ciebie spore kłopoty – na przykład będziesz musiał osobiście jeździć do szpitala i zorganizować niezbędne dokumenty. Nie da się ukryć, że praktycznie każdy w takich przypadkach wolałby tego uniknąć, dlatego kategorycznie musisz odrzucać tego rodzaju propozycje. Zobacz więcej na stronie

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej trudnej sytuacji musisz pamiętać między innymi o tym, aby nie dać się zwariować. Oczywiście warto dopłacić za dodatkowe usługi zakładu pogrzebowego, jednak powinieneś się mocno zastanowić, czy aby bez wątpienia są Ci one potrzebne. Pogrzeb powinien być przede wszystkim czasem do ostatniego pożegnania się z ukochaną osobą, a do tego niektóre udogodnienia proponowane przez zakłady pogrzebowe zwyczajnie nie będą Ci zupełnie potrzebne.