Nie każdy z nas lubi przytulne mieszkania które dekorujemy ładnymi firankami i drobnymi drobiazgami dobierając do kompletu dywanik w tym samym kolorze. Wielu zafascynował nowy styl, który z pewnością podbije serca ludzi z wyobraźnią.


Jak to najczęściej jest z nowinkami , styl zapoczątkował się zupełnie niespodziewanie. Nieużytkowane powierzchnie po nieistniejących zakładach przemysłowych zaczęto remontować na budynki mieszkalne. Wiadome jest, że takie pomieszczenia odznaczają się wielkimi i wysokimi halami i właśnie to stanowiło fundament nowego stylu.

styl industrialny

Autor: Bremer Büros Hilmes Lamprecht Ar
Źródło: Bremer Büros Hilmes Lamprecht Architekten
To dlatego teraz styl industrialny odznaczają wysokie i otwarte pomieszczenia, chłodno i skromnie zaakcentowane jak również pozbawione zbędnej dekoracji. Akcent chłodności miał zostać uzyskany poprzez użycie szarych i jasnych odcieni , jak i takich przypominających przybrudzone kolory żółte czy czerwone. Z upływem czasu wytworzył się popyt na meble industrialne, a styl zyskał poparcie i uznanie niebywale wielkiej społeczności . Są to niesłychane kolekcje prostych mebli, wytworzone z zachowaniem wielkiej surowości . Chociaż meble industrialne sprawiają wrażenie zniszczonych czy po prostu mówiąc dotkniętych upływem czasu, niesłychanie dobrze harmonizują się właśnie w wysokich, wielkich pomieszczeniach którym nadają nie wyłącznie typowy styl, ale też i bardzo tajemniczy klimat. Wspaniale do stylu industrialnego nadają się także meble z recyklingu. U nas na ten czas to wciąż nowość (rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne/ray-ban) i w pewnym sensie awangarda , ale zainspirowanych tym właśnie innowacyjnym stylem bez przerwy przybywa. Nie ma się czemu dziwić, gdyż opracowywane są one przez najwspanialszych projektantów, których pomysłowość nie zna granic. Będąc zaintrygowanym tym stylem należy podjąć próbę stworzenia takiego mebla z recyklingu według swojej koncepcji. Więcej znajdziesz tu: meble z recyklingu.

To nie tylko wielka frajda, ale też wyzwanie, aby z rzeczy nieużywanych stworzyć coś, co zadziwia . Należy popróbować , być może gdzieś głęboko w środku śpi w każdym z nas uśpiony twórca. W tym wypadku starczy kawałek wyobraźni i wprawne palce. Jeżeli jednak brak nam takiej odwagi lub choć sprawności , można zakupić taki drobiazg, który będzie niespotykaną dekoracją naszego mieszkania. Bo co jak co, lecz meble z recyklingu są w staniezachwycać pomysłowością.