Dziecko idzie do Pierwsze Komunii, czyli jak jak się trzeba przygotować na ten wspaniały dzień.

0 Comment


Komunia jest jednym z najwyższej wagi wydarzeń w życiu dzieci. Jest przede wszystkim wielkim przeżyciem duchowym, bo przecież pierwszy raz w życiu w pełni dziecko będzie uczestniczyło we mszy świętej.

kościół, pierwsza komunia święta

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ale będzie również przeżyciem rodzinnym, bowiem jest doskonałą okazją na to, żeby się spotkać z bliskimi i wspólnie świętować ten wspaniały dzień. O ile samo dziecko jednak powinno się skupić na stronie duchowej, bo to właśnie powinno być dla niego najważniejsze, to rodzice nie mogą jednak zapomnieć całkowicie o sprawach organizacyjnych, a tych jak się okazuje trochę do załatwienia będzie. Zapraszając nawet niewielka rodzinę trzeba mieć jakieś miejsce, żeby ją ugościć.

Jeżeli będzie się miało duże mieszkanie czy dom, to pomyśleć można o takim wyjściu, jeśli jednak gości będzie więcej, to dużo lepszą opcją może jednak być wynajęcie jakiejś sali komunijnej. Trzeba pamiętać przy tym o jednej bardzo ważnej rzeczy, to znaczy odpowiednio wczesnej rezerwacji – w niejednym bowiem przypadku sale na tę uroczystość rezerwować należy nawet rok wcześniej.

Następną sprawą będzie ubranie i wyposażenie dziecka we wszystko, czego będzie potrzebowało w tym wyjątkowym dniu. Na szczęście aktualnie coraz większa liczba klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek, nie ma więc miejsca wyścig o to, kto będzie miał piękniejszą i z większą liczbą dodatków sukienkę.

dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej

Źródło: flickr.com
Poza ubraniem niezbędne jeszcze są buty, rękawiczki, a przy dziewczynkach najróżniejsze ozdoby, i o to wszystko właśnie będą musieli zadbać rodzice.

Jeśli omawiany tu wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to na pewno spodoba Ci się link do wpisu (http://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/), gdzie jest sporo wątków.

Należy też pamiętać o wspomnieniach, tak więc z pewnością przyda się także kamerzysta oraz fotograf. W większości przypadków będą oni obsługiwać całą uroczystość, natomiast oczywiście każdy będzie mógł wykonać sobie indywidualne rodzinne zdjęcia. W ostatnim czasie niezwykle popularne są plenerowe sesje komunijne, jeżeli tylko pogoda dopisze to będzie to wspaniała pamiątka- sesje komunijne w plenerze. No i na koniec goście nie mogą też zapomnieć o upominkach, one również dla dziecka przystępującego do komunii stanowią ważną część tego dnia.

Tagi: , , , , ,